שתף אותי
 
 

התמודדות עם מוות של אהוב קרוב

מחבר הכתבה: לימור שלוםנושא: NLP
התמודדות עם מוות של אהוב קרוב
ליאת איבדה לא מזמן את בעלה, איש בריא וחיוני, משמעותי מאד לסביבתו, בעל אוהב ואבא נפלא. הוא היה מעורב בתאונת דרכים ונהרג על המקום.
השבוע היא רשמה לי הודעה: "תודה, המדיטציה שלך עוזרת לי מאד".
 
למה זה קשה כל כך?
המוות הוא הדבר הכי בטוח שיקרה לנו אי פעם, ועדיין, רובנו מתייחסים אליו כאל אויב שרצוי שיתרחק מאיתנו ומאהובינו, אנחנו רוצים את אהובינו כאן לידינו, זמינים לנו, והאבל שלנו על מי שעברו מהעולם הוא בעצם לא עליהם, על עצמנו אנחנו מתאבלים, על חוסר היכולת לנגוע, לדבר, להרגיש את מי שאנחנו רגילים שהיה אתנו.
 
רבים מאתנו מפחדים מהלא נודע, האם המוות הוא סוף? מה קורה אחרי? מרגישים משהו? האם יש גן עדן או גיהינום? 
 
איך עזרתי לליאת?
ביקרתי את ליאת בזמן השבעה על בעלה האהוב, חברה משותפת חשבה שאוכל להועיל לה ונרתמתי באהבה, החלפנו כמה מילים וקבענו להיפגש אחרי.
בזמן השבעה אנחנו מתמקדים באנשים שבאו לנחם אותנו, לארח אותם, לספר על המנוח, מדברים הרבה, עסוקים. החיים 'האמתיים' מתחילים כשמסתיימת השבעה.
 
ליאת הייתה מבולבלת מאד, היה קשה לה להבין איך ממשיכים בלי מי שהיה לצידה כל כך הרבה שנים, איך קמים בבוקר? איך ממשיכים ללכת לעבודה? 
בפגישה שלנו, שיתפתי את ליאת בתובנות שלי לגבי המוות, על כך שהגוף הפיזי שלנו זמני ומתכלה, אך הנשמה, אותה רוח חיה שבתוכנו, היא נצחית.
 
ליאת היא חילונית בהגדרה, אך כמו רובנו, מבינה ומאמינה שיש משהו גדול מאתנו, אפשר לקרוא לזה אלוהים או היקום או הבריאה... היא הבינה די בקלות את דבריי על כך שהאנרגיות של הכול ושל כולנו מחוברת זו לזו  ויוצרות מארג אנרגטי אחד עצום בו כל מחשבה, אמונה, מילה ומעשה משפיעים על כולם ועל הכול (אפקט הפרפר, מכירים?), היה לה קל להתחבר לרעיון שהנשמה שלנו נשארת מחוברת למארג האנרגטי הזה גם כשהיא מסיימת את תפקידה בגוף הפיזי, ומכך המסקנה שהמוות אינו סוף מוחלט, הוא המשכיות של החיים רק בממד אחר, בצורת הוויה אחרת.
 
המלצתי לליאת לקרוא את הספר 'מכתבים מהעולם הבא' של חברתי נורית אלדר.
ההבנה לא תחזיר לליאת את בעלה בגופו הפיזי, היא כן תעזור לה להיות פחות מבולבלת, לדעת שהיא יכולה ליצור איתו קשר ברמה הנשמתית, וכדי לעזור לה לעשות את זה, אחרי הפגישה שלנו הקלטתי לליאת מדיטציה אישית המותאמת במיוחד בשבילה.
 
באתר שלי ניתן להאזין למדיטציות של דמיון מודרך בנושאים שונים, אפשר שם לזמן שפע ובריאות, אפשר להתחבר לרוגע או להעצים את הביטחון העצמי, ויש אנשים המשתמשים בכלי הזה להנאתם או לתמיכה בתהליכים שהם עוברים.
 
המדיטציה האישית היא ספציפית יותר, בשיחה עם האדם, ולפעמים גם בעזרת ניתוח נומרולוגי, אני מאתרת צורך ויוצרת מארג שלמילים ומשפטים המותאמים אישית לצרכיו, שולחת אליו את זה בטלפון הנייד וזה שלו/ה כל עוד זה נכון ועוזר ולמטרה.
 
כשמדובר במי שחווה אובדן, פעמים רבות אני מקבלת עזרה מהנשמה שעזבה את הגוף, ממש מרגישה שמכתיבים לי מה נכון ומתאים לאהוב/ה שנשאר כאן. 
 
ליאת מתחברת בכל לילה לפני השינה ושומעת את 10הדקות שהקלטתי עבורה, היא מעידה שזה מאד עוזר לה, וכשאומרת לי את זה, אין מאושרת מימני בעולם.
 
אם אתם מתמודדים עם משהו דומה, אשמח להיות בדרככם, נזהה ביחד צורך, ואתאים לכם 10 דקות שיעזרו לצלוח את התקופה המאתגרת.
 
כתבו  אלי lish7@netvision.net.il   או התקשרו 054-4223118 
באהבה, לימור
 

כתבות נוספות של לימור שלום

לחץ לחץ לחץ...
נושא: NLP

לחץ, סטרס,איך אפשר לחיות אחרת, לומדים להבין טוב יותר את עצמנו ואת חוקי היקום....

מחבר: לימור שלום

למדה אצל טובי המורים ואספה הכשרות בנומרולוגיה, בכירולוגיה, ברייקי, בתקשור, בפענוח חלומות, בטיפול ב-NLP בדמיון מודרך בשיטת PINK, ב-RGRM ובשיטת NYE

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!