שתף אותי
 
 

פרשת וישב

מחבר הכתבה: מירי סגלנושא: נומרולוגיה
פרשת וישב
סיפור הפרשה...
 
משפחת יעקב השתקעו בארץ כנען, יעקב אוהב את בן הזקונים יוסף יותר מאשר את כולם ומביא לכך שהאחרים מקנאים בו, הוסיף יעקב ותפר במיוחד ליוסף כתונת פסים מצב שהביא לעוד קנאה בן האחים לבן יוסף.
 
יוסף חולם שני חלומות ומספר לאחים ולאבא שלו, החלום יוצר זעם ומגביר את הקנאה והשנאה ליוסף.
 
יעקב שולח את יוסף לאחים שלו, יוסף טועה בדרך ומקבל סימנים על מה שהאחים מתכננים אך הוא ממשיך בשלו כדי לבצע את מה שביקש אבא שלו. כאשר האחרים רואים אותו מתקרב הם מחליטים להרוג אותו, האח ראובן מרגיש צורך להקל בעונש והוא מציע שבמקום שיהרגו את יוסף עדיף שיזרקו אותו לבור, מספרים שהבור הייתה מלאה בחרקים שהסיכוי לשרוד קטן.
 
האחים מורידים ליוסף את כתונות הפסים ומורידים אותו לבאר, בינתיים מגיעה שיירה עם סוחרים ואז הם מחליטים למכור את יוסף לסוחרים הישמעאלים, ולאחר גלגולים רבים הוא מגיע כעבד לארץ מצרים, ראובן שלא היה נוכח ברגע המכירה חוזר לבור על מנת להוציא את יוסף ומופתע לראות שיוסף לא נמצא בבור הוא מביע צער על האובדן של אחיו.
 
האחים חוזרים הבייתה עם כתונת הפסים טבולה בדם עיזים, יעקב נשבר וצועק "כתונת בני... חיה רעה אכלתהו... טרוף טורף יוסף"!!! הוא לא מצליח להתנחם על מות יוסף בנו האהוב.
 
יוסף נמכר לפוטיפר – שהיה שר של פרעה מלך מצרים, פוטיפר מגלב את הכישורים של יוסף וגם רואה את הברכה הרוחנית והסגולה שהוא מביא איתו  והוא ממנה את יוסף לנהל את ענייני הבית. 
 
אשתו של פוטיפר מתאהבת ביוסף ומנסה לפתות אותו אך הוא מסרב והיא מצליחה להחזיק ביד שלה את הבגד שלו. היא מאוד כועסת על הדחיה ומעלילה עלילת שווא על יוסף, פוטיפר זורק את יוסף לבית סוהר.
 
יוסף יושב בבית הסוהר וגם שם מגלים את היכולות שלו ומאפשרים לו לטפל בניהול השוטף של בית הסוהר. 
 
לבית הסוהר הגיעו שני אסירים חדשים שר המשקים ושר האופים של המלך פרעה, עקב טעות קטנה, ביום מן הימים יוסף רואה שהאסירים המדוברים מוטרדים הוא שואל אותם לפשר הדבר והם משתפים אותו בחלום שהם חלמו, הוא פותר להם את החלום בתקוה שיזכרו אותו וימליצו למלך עליו.

 
מה אנו למדים מכך על היום :
פרשת השבוע מתחילה עם הפסוק פרשת השבוע מתחילה במילה " וישב יעקב בארץ מגורי אביו בארץ כנען..." לכאורה יעקב אחרי שהוא עבר מעל 20 שנים אצל לבן הארמי, פגש את אחיו עשיו ועבר טלטלות בדרך עכשיו הוא הגיע אל המנוחה והנחלה. אך לא כך הדבר הוא לא יושב בבטלה. 
 
בעולם של עשייה אין לנו את הפריווילגיה לשבת ולא לעשות כלום, אנו מתוגמלים על עשיה ולא על חשיבה.
 
גם כאשר אני נמצאת במקום טוב ומרגישה שהנה הגעתי אל המלוכה והנחלה עכשיו טוב לי ואני יכולה להישאר באזור הנוחות, אני לא עוצרת שם ותמי ומחפשת מה אני צריכה לעשות בכדי שאוכל להתקדם הלאה בחיים, בעידן בו אנו חיים אנו מוזמנים לעשות כל הזמן מי שלא מתקדם ומתחדש נשאר מאחור.
 
לדוגמא: אדם שרוכב על אופניים (לא חשמליות ) בזמן רכיבה בעליה כל הזמן מדבש אך אם הוא יפסיק לרגע הוא ייפול אחורה.
 
לפני כשלוש שנים גם אני הייתי באזור הנוחות, עבדתי בחברה לעמילות מכס הקמתי מחלקה והתמודדתי עם כל הקשיים הכרוכים בדבר, כאשר הגעתי "למנוחה ולנחלה"  והייתי אמורה לקטוף פירות על העבודה, הנשמה שלי קראה לי לצאת מאזור הנוחות ולעשות את מה שאני באמת אוהבת ועושה את זה בהתנדבות וכתחביב.
 
אז עזבתי את העבודה אחרי 35 שנים של ניסיון ויצאתי לדרך עצמאית בלי לדעת מה הדרך מזמנת לי סמכתי על בורא עולם שכיוון אותי לדרך הזו ועל היכולות שלי ומשם הכול היסטוריה.
 
אז אם את מרגישה שיש לך רצון לעשות משהו שונה להתקדם הלאה לעבר הייעוד הנשמתי שלך את מוזמנת ליצור אתי קשר
 
אני פותחת מפה מדויקת המבוססת על תאריך לידה ושם 
 
ומשם בונה תוכנית שתעזור לך להתקדם לשלב הבא
 
מירי סגל 
מלווה נשים ממשבר לצמיחה
072-2149357
 

כתבות נוספות של מירי סגל

הילדים הם המראה שלנו
נושא: נומרולוגיה

קרה לכם שהילדים שלכם הרגיזו אתכם? קרה לכם שהתעצבנתם על בן או בת הזוג? קרה לכם...

פרשת שמות
נושא: נומרולוגיה

בפרשה זו אנו רואים כיצד הנשים לוקחות את העניינים לידיים ועושות מעשים אמיצים...

מחבר: מירי סגל

אני לא רק מדברת על הגשמה וצמיחה, אלא אני חיה לפי מה שאני מלמדת. האימון שלי מבוסס על הניסיון הרב שצברתי בחיי, כמו גם על הלימודים שלמדתי בתחומים נרחבים. אני מאמינה בנאה דורשת נאה מקיימת

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!