שתף אותי
 
 

מה הכפתור שמפעיל אותי ואיך אפשר לכוון אותו לטובתי?

מחבר הכתבה: מירי סגלנושא: נומרולוגיה
מה הכפתור שמפעיל אותי ואיך אפשר לכוון אותו לטובתי?
האם עצרת פעם לשאול – מה הכפתור שמפעיל אותי? 
 
קורה לכם שאתם כועסים על משהו ואחר כך לא מבינים מה הקפיץ אתכם כל כך? האם יש לכם דפוס מסוים ביחסים עם אנשים שאתם לא מצליחים לשנות? לפעמים אתם עושים משהו מתוך הרגל ואחר כך מנסים להבין למה התנהלתם באופן מסוים?
 
מסתבר, שאנחנו כבני אדם פועלים לרוב מתוך אינסטינקטים שטבועים בנו. האם הפעולות האלו נובעות מתוך האופי שלנו? האם אפשר לזהות את המקור שלהן? האם אפשר לשנות את אופן הפעולה שלנו?
 
התשובה היא שיש בנו מנגנונים שטבועים בנו מילדות. כל בני האדם שואפים להיות אהובים רצויים ומשמעותיים. במשך חיינו אנו מסגלים דרכי התמודדות עם מצבים שונים בחיים כדי להגן בפני חוסר אהבה או מפני דחייה. המנגנונים הללו הולכים איתנו החל מהילדות ועד לבגרות שלנו, אך אנחנו בדרך כלל לא מודעים אליהם. המשמעות היא שיש כפתורים שמפעילים אותנו, אבל הם שקופים עבורנו וקשה לנו לראות אותם.
 
מנגנוני הגנה שונים שימשו אותנו בנקודות שונות בחיינו, אבל האם הם מועילים לנו בהווה?
 
העובדה שיש בנו מנגנונים שטבועים בנו, לא עוזרת לנו אלא דווקא מעכבת. כאמור, להיווצרות מנגנונים אלו הייתה סיבה בהתחלה, אך בהמשך הדרך הם מתקבעים ולא רק שאינם עוזרים לנו אלא הם עלולים להפריע לנו.
 
כאשר אנחנו מונעים ממניעים רגשיים שלא מותאמים לסיטואציה בה אנו נמצאים, אנחנו בעצם לא מבצעים החלטות נכונות. אנחנו חסומים על ידי הרגלים ישנים שלנו שלא משרתים אותנו. בדרך כלל, אנחנו אפילו לא מודעים לעובדה שההחלטות שאנחנו מבצעים היום מושפעות מכפתורי פעולה שלא עובדים לטובתנו.
 
אז מה אפשר לעשות כדי להחזיר את השליטה לעצמנו?
 
אם נצליח לזהות את הכפתורים שמפעילים אותנו, כבר נהיה בדרך לתיקון המצב. ברגע שאנחנו יודעים לזהות שהתנהגות מסוימת שלנו גורמת לנו לעיכובים וקשיים, נוכל להתחיל לשנות אותה. מצב שבו אנחנו כועסים על אנשים בסיטואציות מסוימות, מצב שבו אנחנו מתכנסים בעצמנו בסיטואציות אחרות, פעולות עסקיות או חברתיות שלנו, כל דבר בחיינו יכול להיות מושפע ממנגנונים פנימיים עמוקים.
 
 
אם הפתרון מתחיל בזיהוי המצב, אז איך מזהים?
 
קשה מאוד לזהות את ההתנהלות הזו שהפכה לטבע שלנו. ההתנהגות הזו היא לא האופי שלנו. ניתן לעבוד ולשנות אותה. כדי לזהות אותה, יש לחקור את ההתנהלות שלנו ולשים את האצבע על ההתנהגויות שמעכבות אותנו ללא סיבה מוצדקת.
 
בדיוק לשם כך, אנשים מגיעים לתהליכי אימון. בתהליך של אימון, אנו חוקרים את ההתנהלות שלנו, מוצאים את הנקודות שדורשות שינוי ועובדים עליהם. כמובן, שלמאמן שנמצא מחוץ לאזור הרגשי  קל יותר לנתח את המצב באופן קר ולהבין איפה ניתן לבצע שינויים מועילים.
 
אני, מירי סגל, מאמנת אנשים להתמודד עם משבר לצמיחה מאמנת ליצירת מציאות רצויה באמצעות אבחון מעמיק, מזמינה אתכם להתקשר אליי ולצאת לדרך של יצירת המציאות הרצויה לכם. 
 
רוצים לנהל את החיים שלכם ללא עיכובים בתחומים שונים כמו התחום האישי, הזוגי, הכלכלי, או העסקי? אשמח לעמוד לרשותכם

מירי 072-2149357.
 

כתבות נוספות של מירי סגל

הילדים הם המראה שלנו
נושא: נומרולוגיה

קרה לכם שהילדים שלכם הרגיזו אתכם? קרה לכם שהתעצבנתם על בן או בת הזוג? קרה לכם...

פרשת שמות
נושא: נומרולוגיה

בפרשה זו אנו רואים כיצד הנשים לוקחות את העניינים לידיים ועושות מעשים אמיצים...

מחבר: מירי סגל

אני לא רק מדברת על הגשמה וצמיחה, אלא אני חיה לפי מה שאני מלמדת. האימון שלי מבוסס על הניסיון הרב שצברתי בחיי, כמו גם על הלימודים שלמדתי בתחומים נרחבים. אני מאמינה בנאה דורשת נאה מקיימת

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!