שתף אותי
 
 

פרשת מקץ

מחבר הכתבה: מירי סגלנושא: שיטת NYE
פרשת מקץ
תקציר הפרשה...
 
יוסף יושב בכלא שנתיים, ומחכה ששר המשקים יזכור אותו ויעזור לו לצאת מהכלא, שר המשקים לא בדיוק מיהר לעזור ליוסף.  ביום מן הימים פרעה חולם שני חלומות מוזרים ומחפש מישהו שיפתור לו את החלומות, הוא לא מוצא אדם מתאים, עד ששר המשקים נזכר ביוסף מספר לפרעה ויוסף מיד נקרא לבוא למלך ולפתור את החלומות.
 
יוסף פותר את החלומות ועוד מייעץ למלך כיצד לתכנן מראש לאגור תבואה בשנות השפע לשמור לשנות הרעב הצפויות להגיע. למעשה אף אחד לא ביקש ממנו יעוץ, רק ביקשו ממנו לפתור את החלום, אך הוא מחליט להגדיל ראש ומבין שיש לו הזדמנות לצאת מהמצב שבו הוא נמצא והוא מנצל את ההזדמנות. המלך מתפעל ומיד ממנה אותו למשנה למלך, נותן לו את אסנת בתו של פוטיפר לאישה. 
 
יוסף מתחיל ליישם את התוכנית בשנות השפע אוגר מזון במחסנים שיוכלו להספיק ל 7 שנות הרעב הצפויות להגיע. כאשר שנות השפע מסתיימות,  בעולם כולו החל הרעב, התקבצו מכל קצבי תבל והחלו להגיע למצרים ולקנות תבואה.
 
גם בארץ כנען שררה באותה התקופה רעב,  יעקב שומע שבמצרים יש תבוא והוא מחליט לשלוח את בניו למצרים, הם מגיעים ליוסף, הם לא מזהים את אחיהם, הוא מייד יודע במי מדובר והוא מנצל את העובדה ומחליט " להעניש " אותם על המעשה שעשו, הוא שואל אותם מי אתם? הם מספרים לו על יעקב אביהם והאח בנימין שנשארו בארץ כנען,  הוא מתעלם מהסיפור, ומאשים אותם שהם מרגלים, לאחר תחנונים והסברים שלהם, הוא מבקש מהם לחזור לארץ כנען ולהביא את בנימין, אחד האחים יישאר בכלא כפיקדון עד אשר הם ישובו.  
 
הם מבינים עכשיו שהם משלמים על המעשה שהם עשו, הם מדברים בניהם ולא יודעים שיוסף מבין את שפתם, הם מביעים חרטה על המעשה שלהם, יוסף כל כך מתרגש מהסיפור מתרחק מהם ובוכה.
 
הם חוזרים ליעקב מספרים לו את הסיפור, הוא מתנגד שייקחו את בנימין, היות ונזכר בסיפור עם יוסף.  יהודה מתחייב כלפי אביו להחזיר את בנימין.  הם חוזרים למצרים כי הרעב עדיין כבד בארץ ומה שהם הביאו כבר אזל.
 
הפעם הם מגיעים עם בנימין, יוסף מתחיל להתרכך עורך להם סעודה כיד המלך, שוב שולח אותם לדרך עם מזון ומחזיר להם את הכסף שהביאו, הוא שם בתוך השק של בנימין את הגביע שלו. 
 
הוא שולח אחריהם את הממונה לבדוק מדוע גנבו את הגביע? הם לא יודעים על מה מדובר הרי לא יתכן שהם יגנבו מיוסף, הם מבקשים לערוך חיפוש והגביע נמצא אצל בנימין.
 
האחים חוזרים ליוסף מתנצלים ומציעים שהם יהיו עבדים ליוסף מכוון שהגביע נמצא אצל בנימין. הוא מעמיד אותם במבחן ואומר להם שובו אל בית אביכם והגנב ייענש ויהיה עבד שלי.
 
המתח גובר... המשך הסיפור בפרשה הבאה פרשת וייגש בשבוע הבא.
 
מה אנחנו למדים מכך על היום :
פרשת מקץ מגיעה בעיצומו של חג החנוכה – חג שאנו מאירים את בנרות את החושך, סיפור יוסף ממחיש את החוויה שכל אחד מאיתנו חווה, ישנה תקופה מסוימת בחיים שאנו מרגישים את החושך, החוכמה לזהות את התקופה ולמצוא דרך להאיר אותה.
 
יוסף היה בחושך מספר שנים כאשר נזרק לבור, לאחר מכן נמכר לישמעאלים, ומשם העלילה של אשת פוטיפר, והוא נזרק לכלא. הוא עבר תלאות היה בתקופת חושך, הוא ידע שהוא נועד לגדולות והאמין שזה יגיע, לכאורה כל אחד שנמצא במקום כזה אמור להרגיש רע ולאבד תקוה אך לא כך הדבר בסיפור זה, הוא לא איבד את התקווה, והמשיך להאמין שמשהו גדול מחכה לו, שאין רע יורד מלמעלה, וזאת הדרך שהוא צריך לעבור. 
 
אם אנו מתהלכים בחיים עם רטייה על העיניים ואנחנו יודעים לאן אנו רוצים להגיע, אך העיניים מוסתרות  ולא יודעים מה עומד בדרכנו, היעד שאליו אנו רוצים להגיע יהיה אותו היעד אך החוויה במסלול תהיה שונה כאשר העניים מכוסות.
 
באמצעות פתיחת מפה ניתן לראות מה המסלול שהנשמה בחרה לעשות בעולם הזה, וכיצד עליה לממש את הדרך, מתי הזמן הנכון לעשות את השינוי, מתי לעבור דירה, מה מתאים ללמוד, איזה מקצוע מתאים?
 
גם כשאני יצאתי לעצמאות לפני כשלוש שנים לא ידעתי עדיין איך זה יקרה, הנשמה קראה לי לצאת מהאזור המוכר והידוע ולעשות משהו אחר, להאיר את הדרך שלי ושל נשים אחרות בדרך, בדקתי את העיתוי מבחינתי והבנתי שזה הזמן הנכון, האמנתי בבורא עולם וידעתי שזה יצליח, לא שוכחת את התמיכה הגדולה שקיבלתי מבעלי חנן דרור ומהילדים שלנו.
 
אם את רוצה לצעוד במסלול בלי קשיים בדרך, עם עניים פקוחות, לדעת מה הזמן מזמן לך, ומה הדרך הנכונה לעשות זאת, מתי נכון לעשות שינוי, איך יוצאים מהחושך לאור ...
 
אני מזמינה אותך לבוא לפגישת יעוץ על מנת שנבדוק מה המסלול שהנשמה שלך בחרה לעשות, מה העיתוי המתאים, אמליץ לך כיצד ליצור מציאות רצויה באמצעות המפה שלך, אבדוק עיתוי מתאים, ומה השליחות שלך בחיים.
 
מירי סגל – מלווה נשים ממשבר לצמיחה, אימון אישי דרך תאריך לידה ושם.
 
072-2149357
 

כתבות נוספות של מירי סגל

הילדים הם המראה שלנו
נושא: נומרולוגיה

קרה לכם שהילדים שלכם הרגיזו אתכם? קרה לכם שהתעצבנתם על בן או בת הזוג? קרה לכם...

פרשת שמות
נושא: נומרולוגיה

בפרשה זו אנו רואים כיצד הנשים לוקחות את העניינים לידיים ועושות מעשים אמיצים...

מחבר: מירי סגל

אני לא רק מדברת על הגשמה וצמיחה, אלא אני חיה לפי מה שאני מלמדת. האימון שלי מבוסס על הניסיון הרב שצברתי בחיי, כמו גם על הלימודים שלמדתי בתחומים נרחבים. אני מאמינה בנאה דורשת נאה מקיימת

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!