שתף אותי
 
 

הטיפול היעיל בפציאליס (שיתוק פנים)

הטיפול היעיל בפציאליס (שיתוק פנים)
אנו יודעים כי שיתוק פנים, פציאליס, הוא בעיה הגורמת לנו להסתגר בבית. השיתוק פוגע בעצב הפנים ובא לידי ביטוי בקושי בביצוע הבעות פנים שונות כמו חיוך ו/או יכולת לסגור את עפעף העין עד הסוף. חשוב לציין, שככל שהטיפול בבעיה ניתן סמוך לפריצתה סיכויי ההצלחה יגדלו באופן משמעותי.

הטיפול מתבצע בשני שלבים:

השלב הראשון - עיסוי רקמות עמוק של הפנים או עיסוי שיקומי של הפנים. בשלב הראשון מתחילים את הטיפול בעיסוי הפנים באזור המשותק, העיסוי מתחיל בעדינות ובהדרגה הופך ליותר אגרסיבי. 

השלב השני - מבצעים דיקור סיני או דיקור קרקפת ראש. בשלב השני מחדירים מחטים עם גירוי עצבי עדין עד בינוני. מחממים חלק מהנקודות שנדקרו בפנים בעזרת מוקסה.

לעיתים ניתן להוסיף טיפול בנרות הופי.

פירוט שיטות הטיפול

דיקור סיני:  טיפול ממוקד בפנים עם מספר מחטים רב יחסית על אזור הפגיעה על מנת להחזיר את התחושה לעצב הפנים מהר ככל האפשר. בנוסף לכך מטרת המחטים היא לבצע טיפול מערכתי כדי לחזק את מערכת החיסון ומצבו הנפשי רגשי של המטופל.
 
חשוב להדגיש שחיוני לבצע סדרה צפופה של טיפולים, כל יום או לפחות פעמיים בשבוע. 

עיסוי שיקומי שמטרתו לשקם את שרירי הפנים הפגועים בעזרת תנועות צולבות לרוחב סיבי השריר. עיסוי זה גורם לשחרור השריר, לשחרור עצבים לכודים, לזרימת דם טובה יותר ולשיפור זרימת הלימפה. בעיסוי זה עומדים מאחורי ראש המטופל ועם האצבע המורה של המטפל עובדים סביב שק הדמעות. עם כריות האגודלים מבצעים תנועות הלוך וחזור בין הגבות ולאורך המצח.

נטרול נקודות מעוררות כאב ( Trigger Points Therapy) - שיטת Trigger point therapy הינה שיטת עיסוי רפואי מיוחדת מאד, שהתפתחה בארה"ב לפני כ-65 שנה.
 
בבסיס השיטה נמצאת ההבנה שנמ"כ (נקודות מעוררות כאב) נמצאות בכל שרירי התנועה של הגוף, והן אלה האחראיות ליצירת כאבים ופתולוגיות שריריות הקורות בגופינו (הן נותנות לשרירים את ההוראה לפעול/לא לפעול).
 
ייחודן של הנמ"כ הוא בהקרנת כאבים לאזורי תנועה אחרים בגוף הרחוקים  ממקום כאב מסוים, כך שניתן לטפל בבעית כף יד למשל, מאיזור השיכמה.
 
הנמ"כ משבשות למעשה את תהליכי הכיווץ וההרפיה של השרירים, ובכך גורמות לירידה בטווחי תנועתם, לתחושת "תפיסות" ולכאבים שונים ואף נעזרות באפקט ה"דומינו" המייצג את התנהגות מערכת התנועה של הגוף ב"שימור" הכאבים והגבלות התנועה. 
 

תוצאות הטיפול

יש מקרים של שיתוקי פנים שבטיפול אחד ניתן לראות הקלה גדולה מאוד, לעומת זאת ישנם מצבים דומים שקשה מאוד להשפיע עליהם. בנקודות המרוחקות בידיים וברגליים יש לטפל באופן סימטרי ולדקור רק בצד המשותק.

ניר גודינגר, מטפל אלטרנטיבי בבעיות נוירולוגיות מזה כתריסר שנים, מטפל בשיתוק פנים מזה כעשר שנים עם אחוזי הצלחה מרשימים. 

אל תהססו לפנות – 072-3929562

כתבות נוספות של ניר גודינגר

הטיפול האלטרנטיבי בנימול בכף הרגל
נושא: עיסוי טריגר פוינט

תחושת נימול היא תחושה בעלת רקע נירולוגי \ וסקולרי שמופיע כזרמים בכף הרגל,...

הטיפול בדלקות חניכיים כרוניות באמצעות הרפואה משלימה
נושא: רפלקסולוגיה

שמירה לקויה על ההיגיינה האוראלית גוררת לא רק עששת בשיניים, אלא גם דלקות...

מחבר: ניר גודינגר

מטפל אלטרנטיבי רב תחומי - גוף ונפש, מומחה בשיקום תנועתי אורתופדי ובטיפול בבעיות זרימת דם, מעסה רפואי בצירוף ייחודי של שיטות