עמוד הבית > בלוג > עיסוי שבדי , כל היתרונות

עיסוי שבדי , כל היתרונות

מחבר: מערכת האתרתאריך: 15/09/2016
משום האינטנסיביות של חיי היומיום בחיפה, בעבודה, בפקקי תנועה, בעיות בזוגיות, במערכות יחסים, לאט לאט ככל שעובר הזמן, הגוף שלנו אוגר כמויות לא בריאות של הורמוני לחץ. הורמונים אלה יכולים לגרום לבעיות פיזיות, כמו בעיות עיכול, כאבי ראש וחוסר שינה.

ההרפיה כתוצאה מעיסוי שבדי בחיפה מצמצמת את כמות הורמוני הלחץ בגוף ומשאירה את המטופלים רגועים ונינוחים גם לאחר שהעיסוי הסתיים. הטכניקות בהם משתמשים מעסים במהלך העיסוי גורמות לשינוי בכימיה של המוח, וכתוצאה מכך מפחיתות את המתח ומשפרות את מצב הרוח.תהליך הרגיעה

במהלך העיסוי, המטופל שוכב על מיטת עיסוי בסביבה שקטה ומרגיעה. תאורה עמומה ומוסיקה רכה תורמות לאווירה השלווה, הדאגות והמתח מתחילים להתמוסס. בעזרת טכניקות שונות המעסה מפעיל לחץ עדין על הגוף, עושה מניפולציה לרקמת שריר. משתמש בתנועות חיכוך ולישה לשכבות הרקמה החיצונית של הגוף ומקדם רגיעה מוחלטת של הנפש והגוף.

שחרור לחצים

הפגת מתחים הוא אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של עיסוי, הרפיה הוא מרכיב חשוב של אורח חיים בריא. עיסוי של שעה אחת יכול מפחית את הלחץ על ידי הפחתת קצב הלב והפחתת רמות אינסולין וקורטיזול.

מסאז' משפר את זרימת הדם, מה שמוביל ללחץ דם נמוך יותר ולשיפור פונקציות הגוף. הטכניקות בהם משתמש המעסה במהלך הטיפול משפרות את זרימת הדם דרך אזורים צפופים, משחרר לחץ ומאפשר לדם חדש לזרום באזורים ממוקדים. הלחיצות והמשיכות העדינות על השרירים משחררות חומצה לקטית אשר תורמת לתפקוד משופר של מערכת הלימפה. מערכת הלימפה מסייעת לאיברים הפנימיים של הגוף והשרירים לפנות פסולת מטבולית ומסייעת בהורדת לחץ דם.

לחץ דם הנמוך הנגרם על ידי עיסוי יכול להפחית את הסיכון לפיתוח חרדה, דיכאון, לשלוט ברמות הורמון הלחץ ולהפחית את הסיכון ללקות בהתקף לב, שבץ, ואי ספיקת כליות.

מתח יכול לגרום לכאבי שרירים, עיסוי מרגיע את השרירים ומפחית כאב. על ידי שימוש בטכניקות מיוחדות, המעסה יכול להסיר את המתח מהשרירים ולהגביר את הגמישות. שיפור זרימת הדם מספקת חמצן וחומרים מזינים לשרירים, שמובילה לירידה בכאב, דלקת ונוקשות בשרירים.

חיוניות והרגשת חיות

רוב המטופלים בעיסוי מדווחים כי לא רק חשו רגועים, אלה גם לחלוטין עם תחושת חיות גבוהה. תחושה זו מיוחסת לשחרור הדופמין והסרוטונין במהלך העיסוי. הורמונים אלה אחראים על הרגשת אושר ורגשות של רווחה. מחקרים מראים כי במהלך עיסוי, פעילות באונה הימנית של המוח, שהוא פעיל יותר כאשר אנשים מדוכאים, ירדה, ופעילות באונה השמאלית שפעילה יותר כאשר אנשים שמחים עלתה.

חיזוק מערכת החיסון

עיסוי משפר את המערכת החיסונית על ידי הפחתת הכמות של קורטיזול, הידוע גם בשם הורמון המתח, המשוחרר בגוף. רמות גבוהות של קורטיזול הן סיבה לעלייה במשקל. ההורמון תוקף את תאי הגוף שאחראים להרוג חיידקים םוירוסים, עיסוי מפחית את הקורטיזול ולכן משפר את התפקוד של מערכת החיסון.

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!