עמוד הבית > בלוג > טיפולים אלטרנטיביים לכאבי גב

טיפולים אלטרנטיביים לכאבי גב

מחבר: מערכת האתרתאריך: 20/05/2016
מנהל חברה בתל אביב, סבל מכאבי גב תחתון וכאבי רגליים במשך כשלוש שנים, עד כדי כך שהוא נזהר אפילו  "להרים את הדבר הקל ביותר" 
 
כשהוא סוף סוף ביקש עזרה, רופאו המליץ על דיקור סיני, בסופו של דבר לאחר שישה טיפולים שנערכו במשך כשמונה חודשים. אמר, "אין לי שום כאבי גב, אני מרגיש טוב ב 100%".
 
עשרות אלפי ישראלים בני 20 עד 64 סובלים מכאבי גב מתמשכים, על פי מחקרים, זאת אחת הסיבות העיקריות שאנשים באים בגללה לרופא. למרות שרבים מאתנו סובלים כאבי גב אנו לא מודעים כי מצב שכיח זה יכול להיות קל באופן מפתיע לטיפול. 
 
הגב התחתון הוא אזור מורכב, עם מקורות פוטנציאליים רבים של כאב. למרות שניתוח נראה כפתרון מהיר, במציאות כ -85% מהאנשים לא צריכים  ניתוח ומצבם לא ישתפר גם לאחר ניתוח גב.
 
זה משאיר הרבה מקום לטיפולים אלטרנטיביים ומשלימים, כגון ויטמינים, דיקור סיני, אוסטאופתיה, וואטסו, טיפול כירופרקטי, שעשויים לסייע להרגיע את הכאב. "אם אין בעיה אקוטית עם דיסק או עצם, טיפולים אלטרנטיביים על בסיס קבוע יכולים להקל את הכאב בצורה משמעותית ולשפר את איכות החיים.
 
ישנם מספר סוגי כאבי גב שנמצאים בשרירים או ברקמות או בחיבורי השרירים והרקמות שמאוד קשים לטיפול ברפואה המערבית. זה המקום בו טיפולים אלטרנטיביים כגון דיקור סיני וטיפול כירופרקטי יכולים לעזור בהצלחה רבה.
 
אחד המקורות הראשונים והיעילים ביותר עבור אנשים הסובלים מכאב גב כרוני הוא דיקור סיני. לטיפול בדיקור יש הצלחה רבה. זה נהדר עבור מי שסובל מכאב שממוקם בגב או בצוואר, והוא לא מקרין במורד הידיים והרגליים במידה רבה.
 
מטפלים ברפואה משלימה אומרים כי דיקור עובד על ידי יישור אנרגיית המרידיאנים ומאזנים מחדש את הגוף. רופאים מערביים לא ממש מבינים מדעית איך זה עובד. ובכל זאת, הם מוצאים שזה יכול לעזור במקרים רבים. "אין לנו הסבר ברפואה המערבית, אבל זה נראה שזה עובד"
 
מסאז 'יכול להועיל לאנשים שרוצים לשמור על בריאות גבם וסובלים מכאב מדי פעם. 
עיסוי הוא לא רק מתיחת השרירים ולשחרר את הקשרים אלא גם מניפולציה על חומצה לקטית וניקוז לימפתי בגוף. כשכואב לאנשים, זה מצביע על הצטברות של חומרי חומצה או פסולת לקטית בשרירים. מסאז מזיז את החומצה הלקטית מהר מהשרירים. זה כמו להריץ קדימה את חומרי הפסולת מחוץ לגוף שלך כדי לסייע לו להחלים מהר יותר.
 
טיפול כירופרקטי
 
למרות שרוב האנשים נוטים לחשוב שכירופרקטור הוא מטפל ששובר את הגב בזמן שאתה שוכב על השולחן, הם גם מטפלים ברקמות רכות.
 
כירופרקטורים יכולים לעזור עם כאבי גב, ובמקרים אחדים, אפילו כאב מקרין לתוך הישבן או לרגל.
חלק מהכירופרקטים משתמשים בטכניקות פיזיותרפיה, באולטרסאונד וחום על מנת לשבור את המחזורים של התכווצויות שרירים ונקודות טריגר פוינט שגורמים לגירוי כרוני.
 
קול הפיצוח שהולך יחד עם ביקור אצל הכירופרקט הוא דבר טוב. רופאים חושבים שזה נגרם מבועות חנקן ששוחררו במפרקים ומקלים על עמוד השדרה.
 

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!