עמוד הבית > בלוג > כיצד עיסוי משפיע על הגוף?

כיצד עיסוי משפיע על הגוף?

מחבר: מערכת האתרתאריך: 31/05/2016
במחקרים המדעים המוגבלים שבוצעו על עיסוי בשאלה אם העיסוי עובד, ואם כן, איך - יש ראיות כי עיסוי עשוי להועיל בחלק מהסימפטומים. אך לא ניתן עדיין להסיק מסקנות לגבי יעילותו למצבים בריאותיים ספציפיים.חלק מהמחקרים, תמכו במסקנה כי העיסוי יעיל. המחקרים הראו כי פגישה אחת של עיסוי יכולה להפחית חרדה רגעית, לחץ דם, קצב לב, עיסוי מחזורי יכול להפחית חרדה כללית, דיכאון, וכאב. בנוסף, מחקרים אחרונים מראים כי עיסוי עשוי להועיל בתנאים מסוימים:

סקירה בשנת 2008 של 13 ניסויים קליניים מצאה ראיות לכך שעיסוי יכול להיות שימושי לטיפול בכאב גב תחתון כרוני. הנחיות קליניות שיצאו לאור בשנת 2007 על ידי אגודת הכאב האמריקאי ממליצות לרופאים לשקול שימוש טיפולי רפואה משלימה מסוימים, כגון עיסוי (כמו גם דיקור סיני, כירופרקטיקה, הרפיה מתקדמת, ויוגה), זאת כאשר חולה עם כאב גב תחתון כרוני אינו מגיב לטיפול קונבנציונלי.

מחקר שנערך ביותר מ - 300 הוספיס לחולים עם סרטן מתקדם הגיע למסקנה כי עיסוי עוזר בהקלה על הכאב ולמשפר את מצב הרוח של החולים.

במחקר שבוצע על 64 מטופלים עם כאבי צוואר כרוניים נמצא כי עיסוי טיפולי יעיל יותר מאשר טכניקות טיפול עצמי, במונחים של שיפור פעילות ובהקלת הסימפטומים.

ישנן תאוריות רבות לגבי האופן בו טיפול בעיסוי משפיע על הגוף. לדוגמא, בתאורית "בקרת השער" עולה כי עיסוי יכול לספק גירוי המסייע לחסום את אותות הכאב שנשלחים למוח. תיאוריות אחרות מראות כי עיסוי מעורר את שחרורם של כימיקלים מסוימים בגוף, כגון סרוטונין או אנדורפינים, או לגרום לשינויים מכניים מועילים בגוף.

מהן תופעות הלוואי והסיכונים של עיסוי טיפולי?

בעיסוי ישנם סיכונים להם צריך לתת את הדעת - אם העיסוי מבוצע על ידי מטפל מיומן. מספר הפציעות והנזקים עקב עיסוי שדווחו הוא קטן מאוד. תופעות לוואי של טיפול עיסוי עשויות לכלול כאב זמני או אי נוחות, שטפי דם, נפיחות, רגישות או אלרגיה לשמני העיסוי.

בביצוע עיסוי צריך לשים לב למקרים הבאים:

צריך להימנע מעיסוי נמרץ יש לאנשים עם הפרעות דימום או ספירת טסיות דם נמוכה, או אנשים הנוטלים תרופות לדילול דם כגון קומדין.

מסאז לא צריך להיעשות באזור גוף עם קרישי דם, שברים, פצעים פתוחים או בתהליך החלמה, דלקות עור, או עצמות חלשות (כגון מאוסטיאופורוזיס או סרטן), או באיזור שבו חל לאחרונה ניתוח.

למרות שעיסוי נראה בטוח לפני ביצוע עיסוי עמוק ואינטנסיבי לחולי סרטן צריך להתייעץ עם האונקולוג שלהם. כעיקרון, כל לחץ ישיר על גידול אינו מומלץ.

כעיקרון, עיסוי יכול לעזור ולהקל בצורה משמעותית לתופעות ההריון, למרות זאת מומלץ לנשים בהריון להתייעץ עם הרופא שלהם לפני ביצוע עיסוי.

דגשים לטיפול בעיסוי וברפואה משלימה ואלטרנטיבית?

אין להשתמש בעיסוי כתחליף לטיפול הרפואי הרגיל שלך או כסיבה לדחות פגישה עם רופא בהתיעצות על בעיה רפואית.

אם יש לך בעיה רפואית ואתה לא בטוח האם העיסוי מתאים לך, עליך לדון בבעיות הרפואיות שלך תחילה עם הרופא שלך. הרופא שלך אמור להיות מסוגל לעזור לך לבחור את העיסוי הטוב ביותר למצבך.

לפני שתחליט להתחיל קבלת טיפול בעיסוי, ברר לגבי ההכשרה, הניסיון של המטפל. כדאי לשאול על מספר הטיפולים שעשויים להידרש, העלות, וכיסויים ביטוחיים.

אם מטפלים בעיסוי מציע להשתמש שיטות רפואה משלימה אחרות (למשל, עשבי תיבול או תוספי מזון אחרים, או דיאטה מיוחדת), מומלץ לדון על כך תחילה עם הרופא הרגיל שלך.

עדכן את קופת החולים והרופא שלך על כל טיפולי רפואה משלימה ואלטרנטיבית בהן אתה משתמש. תן להם תמונה מלאה של מה שאתה עושה כדי לנהל את בריאותכם. פעולה זו תבטיח תיאום וביטחון.

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!