עמוד הבית > בלוג > עיסוי אבנים חמות בחיפה

עיסוי אבנים חמות בחיפה

מחבר: מערכת האתרתאריך: 15/09/2016
חיי היומיום בחיפה יכולים להיות מאוד מלחיצים. התמודדות עם בעיות זיהום אויר, עבודה, בוסים ומערכות יחסים הם רק שלושה מבין הגורמים הרבים למתח בחיינו, מתח שמשפיע על השרירים שלנו, על המפרקים, גב תחתון וממש גורם לנו להרגיש כאילו השתתפנו בקרב אגרוף במשקל כבד. מקשה עלינו להירדם בלילה, גורם לכיב קיבה ואפילו דיכאון.
 
מחקרים מראים כי הלחץ הוא הגורם העיקרי למחלות והפרעות רבות, בין אם זה לחץ מהעבודה, מהבית או פעילויות יומיומיות, התוצאה היא זהה, יותר מדי מתח יכול להוביל לבעיות בריאותיות ומכיוון שאנחנו לא יכולים לברוח מהלחץ, עיסוי הוא דרך טובה להתמודד ולנהל אותו באופן יעיל.


 
עיסוי בחיפה הוא פתרון יעיל וגם מהנה, ישנם טכניקות עיסוי רבות שיכולות לעזור לאזן את השפעות הלחץ. עיסוי אבנים חמות הוא אחד מבין יותר מ - 80 סוגי עיסוי שיעילים בניהול והורדת מתחים. התאוריה מאחורי עיסוי באבנים חמות היא כי החום הישיר, החודר לעומק שנוצר על ידי אבני בזלת חלקות העשירות בברזל, כך שהם מצוינות באגירת חום, משחרר את מתח השרירים ומאפשר למעסה לגשת לשכבות שרירים עמוקות לטיפול יסודי ואפקטיבי במיוחד.
 
למרות שעיסוי באבנים חמות נחשב כטכניקה חדשה, הוא למעשה אמנות עתיקה ממנה נהנו עוד בתקופת הרנסנס. הטכניקה של אבנים חמות החלה 1500 לפני הספירה על ידי האירופאים וילידי צפון אמריקה.
 
בניגוד לדעה הרווחת, לא מדובר רק במיקום אסטרטגי של אבנים חמות על הגוף. המעסה ממקם אותם על "נקודות אנרגיה" מסוימת או על נקודות אקופרסורה (דיקור) של הגוף, כולל עמוד השדרה, ידיים, רגליים ואפילו בהונות כדי לחמם ולהכין את הגוף לעיסוי עמוק. המעסה בדרך כלל משלב טיפול באבנים חמות עם טכניקות עיסוי ושמנים נוספות כדי לחמם שרירים, גידים ורצועות, עיסוי אבנים חמות מקל על כאב כרוני, מפחית את הלחץ ומסייע לרגיעה עמוקה.
 
כמו רוב טכניקות העיסוי, הוכח כי עיסוי באבנים חמות בטוח ויעיל בטיפול ברשימה ארוכה של בעיות רפואיות, כולל כאבים הקשורים לפיברומיאלגיה, דלקת פרקים, תסמונת התעלה הקרפלית ועד למחלות שריר ושלד כרוניות אחרות, כאבים ומתח הנובעים משרירים תפוסים, התכווצויות שרירים,  לחץ כרוני, ומגביר גמישות מפרקית.
 
עיסוי אבנים חמות תורם להרחבת כלי דם, ומשפר את זרימת הדם  ואת "זרימת האנרגיה" בכל הגוף, ובכך תורם לסילוק רעלים, מסייע למערכת החיסונית ולמערכת העיכול. 
 
מסקירה של יותר מ -12 מחקרים עולה כי עיסוי מקל על חרדה, מפחית את רמת הקורטיזול בשיעור של עד 50 אחוזים, תוך הגברת רמות הנוירוטרנסמיטורים המסייעים להפחתת דיכאון ואף מסייע בבעיית של נדודי שינה.
לאור הסטרס והעייפות הנובעים מחיי היומיום רק הגיוני שקשה לישון באיכות טובה. בזכות הרפיה שמקבלים מעיסוי, יותר קל לשקוע בשינה עמוקה שחשובה לגוף כדי להתאושש ולחדש אנרגיה.
 
למרות כל היתרונות של עיסוי אבנים חמות, העיסוי אינו מומלץ לכולם. חולים עם פציעות שריר רציניות, אנשים עם פריחות בעור או פצעים פתוחים ונשים בהריון צריכים להתייעץ עם הרופא האישי אם מותר להם לעשות עיסוי באבנים חמות, כיוון שהעיסוי עלול להחמיר את הבעיה הקיימת. 
 
זכרו כי האבנים צריכות להיות חמות, אבל לא צריכות לשרוף. אם לא נוח לכם עם הטיפול, מכל סיבה שהיא, עדכנו את המעסה מיד.
 

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!