עמוד הבית > בלוג > עיסוי בניחוח של הסטוריה רבת שנים

עיסוי בניחוח של הסטוריה רבת שנים

מחבר: מערכת האתרתאריך: 11/09/2016
מסאז' קיים כבר אלפי שנים. היום ניתן כבר לבחור מבין 80 סגנונות עיסוי שונים. כל העיסויים כרוכים בלחיצות, שפשוף, או מניפולציה על שרירים ורקמות רכות אחרות על ידי כף היד והאצבעות. לפעמים, אפילו אמות, מרפקים, או רגליים.

לא ברור עם עיסוי בחיפה החל כבר במאה השלישית לספירה כשנוסדה ככפר דייגים קטן, בהסטוריה של חיפה הייתה תחת כיבוש כנעני, רומי, ביזנטי, ערבי צלבני, כורדי, ממלוכי, עותמאני ובריטי, מה שבטוח, היום הוא מאוד פופולארי.

חיפה היא כעת העיר השלישית בגודלה בישראל ויש בה את הנמל הימי החשוב בישראל לכניסה ויציאה מהארץ.

אם תבקרו בחיפה בדצמבר חוגגים בה חנוכה, חג המולד וראש הרמדאן (כאשר הוא נופל בדצמבר), חיפה ידועה כדוגמא לדו-קיום בין יהודים, נוצרים ומוסלמים. חיפה מארחת את המרכז העולמי של  הבהאיים.

סוג העיסוי הפופולארי ביותר בחיפה הוא ללא ספק העיסוי השבדי הקלאסי.אז מה לא ידעתם על עיסוי בחיפה?

טכניקות עיסוי שבדי שונות מטכניקות עיסוי אחרות כי היא ספציפיים בסדר שבו העיסוי נעשה. בטכניקות של עיסוי שבדי מפעילים לחץ יותר עמוק מעיסויים אחרים, הפעולה העיקרית של העיסוי השבדי היא להגדיל את חמצון הדם ושחרור פסולת מטבולית כגון חומצות לקטית ושתן מרקמות השרירים.

עיסוי שבדי חשוב במיוחד לספורטאים שמשום האימונים יש להם הצטברות של חומצה לקטית בשרירים, עיסוי מסייע להחליף דם מחומצן בטרי.

עיסוי שבדי יכול לעזור לא רק בהקלה על לחץ פיזי, אלא גם על מתחים רגשיים ויכול להיות שימושים ברפואיים וטיפוליים אחרים.

עיסוי שבדי עוזר גם בהפחתת כאב ונוקשות במפרקים, מסייע בטיפול בדלקת פרקים ניוונית.

לעיסוי שבדי יש 5 טכניקות עיקריות

1.  effleurage -  מילה בצרפתית שמשמעותה "לרחף" או "מגע קל", זאת בעצם סדרה של תנועת ליטוף מעגליות עם כף היד המשמשות כדי לחמם את השרירים כהכנה לטכניקות שעובדות על הרקמות העמוקות.

2.  Petrissage – טכניקה בה לשים את השרירים כדי להגיע לרקמות העמוקות, המעסה משתמש באגודלים ובפרקי האצבעות כדי להכין את השרירים לטכניקות העיסוי האחרות.

3.  טפיחות קצביות -  טכניקה זו של עיסוי שבדי, כפי שהשם מרמז היא טפיחות קצובות באמצעות אגרופיו של המעסה. טכניקה זו עוזרת לשחרר ולהרפות את השרירים עליהם עובדים וגם עוזרת להמריץ אותם.

4.  חיכוך - טכניקה זו מייצרצ חום כדי להרפות את השרירים. כפות הידיים משפשפות בנמרצות את העור אחת עם השניה, פעולת חיכוך העור העור מייצרת חום. טכניקה זו מחממת את שרירי הגוף.

5. רטט וטלטול – טכניקה זו עוזרת לשחרר את השרירים באמצעות פעולה הלוך ושוב של האצבעות או עקב היד על פני העור בתנועות רטט וטלטול ומרפים את השרירים.

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!