עמוד הבית > בלוג > 1000 שנות עיסוי

1000 שנות עיסוי

מחבר: מערכת האתרתאריך: 31/05/2016
למקצוע העיסוי (מסאז) יש היסטוריה ארוכה בתרבויות ברחבי העולם. כיום, אנשים משתמשים בסוגים שונים של עיסויים עבור מטרות הקשורות לבריאות או לכייף. עיסוי נחשב חלק מרפואה משלימה ואלטרנטיבית (CAM).ישנם מעט  מאוד מחקרים המוכיחים את אפקטיביות העיסוי. מדענים אינם מסוגלים להוכיח שישנם שינויים שמתרחשים בגוף במהלך עיסוי, והאם הם משפיעים על הבריאות או לא. המרכז לרפואה משלימה ואלטרנטיבית (NCCAM) בארצות הברית מממן מחקרים על מנת לענות על שאלות אלה ולזהות את המטרות שעבורן עיסוי עשוי להיות מועיל.

ישנם סיכונים בריאותיים במידה והעיסוי לא מבוצע על ידי מעסה מאומן שכחלק מהכשרתו למד אנטומיה ופתולוגיה ומכיר את גוף האדם בצורה מעמיקה.

ההיסטוריה של עיסוי טיפולי

מקצוע העיסוי החל לפני כאלף שנים. עדויות על עיסוי מופיעים בכתבים מסין העתיקה, יפן, הודו, מדינות ערביות, מצרים, יוון (היפוקרטס הגדיר עיסוי כ "אמנות השפשוף"), ורומא.

נעשה שימוש נרחב במסאז באירופה בתקופת הרנסנס. ב - 1850, שני רופאים אמריקאים שלמדו בשוודיה הציגו את העיסוי בארצות הברית לראשונה, שם הפך העיסוי פופולרי ושימש עבור מגוון טיפולי בריאות. במהלך 1930 ו 1940 עם התקדמות המדע והטכנולוגיה ברפואה, עיסוי איבד מהפופולאריות שלו בארצות הברית. העיסוי חזר לזרם המרכזי בשנות ה - 70, בעיקר בקרב ספורטאים.

מה הם היתרונות הבריאותיים של עיסוי?

אנשים משתמשים בעיסוי עבור מגוון מטרות הקשורות לבריאות, בין היתר כדי להקל על כאב כגון כאב גב, לשקם פציעות ספורט, להפחית לחץ, להגדיל רגיעה, לטפל בחרדה ודיכאון, וכטיפול המשפר בריאות כללית.

מהו עיסוי, ומהם סוגי העיסוי הקיימים?

המונח "עיסוי" כולל טכניקות שונות.  באופן כללי עיסוי הוא שיפשוף ומניפולציות על השרירים והרקמות הרכות של הגוף. מעסים משתמשים בדרך כלל בידיים ובאצבעות שלהם, אולם הם עשויים גם להשתמש באמות, במרפקים, או ברגליים.

סוגי עיסוי: כמה דוגמאות

בעיסוי שבדי, המטפל משתמש בתנועות ארוכות, בלישה, בתנועות סיבוביות עמוקות, רטט, והקשות. עיסוי ספורט דומה לעיסוי שבדי, אך מותאם באופן ספציפי לצרכים של ספורטאים. סוגים נוספים הם עיסוי רקמות עמוק ועיסוי טריגר פוינט, אשר מתמקדת בטריגר פוינט - "קשרים" בשריר שמכאיבים כשלוחצים עליהם ויכולים לגרום לסימפטומים במקומות אחרים בגוף.

עיסוי כטיפול בחולים

מעסים עובדים במגוון מקומות כגון: משרדים פרטיים, בתי חולים, בתי אבות, דירות, מתקני ספורט וכושר, טיפול בבית הלקוח או במקומות העבודה.

המעסה מתשאל מטופל חדש לגבי סימפטומים, היסטוריה הרפואית, בדיקות ספציפיות. המעסה יכול לבצע אבחון באמצעות מגע, כדי לאתר אזורים כואבים או מתוחים ולקבוע את העיסוי המתאים.

בדרך כלל, המטופל שוכב על מיטת טיפולים, בבגדים רפויים או עם בגד תחתון בלבד (מכוסה בסדין, למעט באזור המטופל). המעסה יכול להשתמש בשמן או קרם כדי להפחית את החיכוך על העור. לפעמים, אנשים מקבלים עיסוי בעת בישיבה על כיסא. עיסוי יכול להיות קצר או להימשך שעה או אפילו יותר.

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!