עמוד הבית > בלוג > עיסוי תאילנדי, יוגה לעצלנים.

עיסוי תאילנדי, יוגה לעצלנים.

מחבר: מערכת האתרתאריך: 16/09/2016
מהו עיסוי תאילנדי?

העיסוי התאילנדי פותח לפני יותר מ - 2,500 שנים בתאילנד, עיסוי תאילנדי נשאר טכניקה פופולרית המשלבת היבטים של יוגה, אקופרסורה, איזון אנרגיה, ועיסוי. עיסוי תאילנדי נחשב לאחד מאמנויות הריפוי העתיקות של רפואה תאילנדית מסורתית (אשר כלל בפועל צמחים, תזונה, מדיטציה רוחנית). עיסוי תאילנדי הועבר במקור ממורה למורה בתוך המקדשים הבודהיסטים, בעוד משפחות תאילנדיות השתמשו בו כאמנות עממית לריפוי. למרבה הצער, חלק גדול מן ההיסטוריה של עיסוי תאילנדי אבד במהלך הפלישה הבורמזית לתאילנד ב 1767. כיום, עיסוי תאילנדי ממשיך להיות עמוד תווך ברפואה תאילנדית, תוך צבירת פופולאריות בעולם המערבי.עיסוי תאילנדי ידוע גם בשם מסאז' יוגה תאילנדי, לעתים קרובות מכונה בשם "יוגה של האדם העצלן" עיסוי תאילנדי בוחן את מגבלות הגוף, תוך עידוד המטופל להגיע לקצה גבול הגמישות, אבל לא מעבר. עיסוי תאילנדי עושה שימוש בנקודות אקופרסורה, עיסוי ומתיחות פסיביות שמסייעות למטופל להגיע לגבול יכולת המתיחה תוך שילוב של מתיחות ותנועת מפרקים, הארכת שרירים, ובאופן כללי יוצרת הרחבה באזורים כואבים כדי להקל על הכאבים.

העבודה בעיסוי תאילנדי איטית, המעסה מלמד את המטופל דרך התנועות להכיר ולזכור את המגבלות הפיזיות של הגוף. יש האומרים כי השילוב של תנועות ומודעות ממוקדת במהלך עיסוי תאילנדי יוצר מעין ריקוד סלואו בין המטפל לבין המטופל.

איך מתנהל העיסוי?

עיסוי תאילנדי מבוצע על הרצפה מעל שטיח רך, המטופלים בלבוש מלא אך משוחרר, נוח ומתאים למתיחות עמוקות שיתרחשו במהלך הטיפול. כריות מוארכות משמשות לתמיכה טובה יותר של המטופל. אופן העבודה האינטראקטיבי הזה של עבודת גוף מפיק תועלת מהטאי צ'י, תנועת נדנוד וטלטול קצביים, עיסוי, וסיוע במתיחות. המעסה יכול להשתמש בידיים, ברגליים, בברכיים, במרפקים וברגליים לצורך העיסוי.

בעיסוי תאילנדי לא משתמשים בשמן עיסוי.

יתרונות של עיסוי תאילנדי

• הרפיה עמוקה השקטה של הנפש.
• הגברת רמות אנרגיה.
• שיפור בקשר שבין הגוף לנפש.
• שיפור זרימת הדם ונוזלי הלימפה.
• שיפור טווח התנועה.
• הגברת גמישות.
• מעורר גוף ונפש.
• הקלה על מתח וכאב שרירים.

מומחים אומרים שיש דיכוטומיה מעניינת לעיסוי תאילנדי, כפי שהוא למרגיע וממריץ. לאחר העיסוי, לקוחות מדווחים על התעוררות ומלאי אנרגיה, ויחד עם זאת חיבור לקרקע ורוגע עמוק.

רכיב האנרגיה

עיסוי תאילנדי מבוסס על פרדיגמה אנרגטית של הגוף והנפש האנושיים. במסורת זו, אנרגיה היא כמו לנסוע בשבילים, שנקראים סן, לאורך כל הגוף. באמצעות העיסוי והתנועה, מטרת העיסוי התאילנדי היא להבטיח זרימה חופשית של אנרגיה לאורך מסלולים סן כאמצעי בריאות.

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!