עמוד הבית > בלוג > טיפול בקנדידה ברפואה סינית

טיפול בקנדידה ברפואה סינית

מחבר: מערכת האתרתאריך: 19/05/2016
מחקר מאונברסיטת רייס בארה"ב מצביע על כך ש 70% מהאוכלוסיה מושפעים מקנדידה, זיהום פטרייתי מערכתי.

לדברי ביולוגים באונברסיטת רייס, קנדידה נפוצה אצל בני אדם והיא נמצאת במושבות בדרך כלל במעיים, בפה או על העור.
 
כאשר החוקרים העמיקו לאופן בו הקנדידה עברה בכל הגוף הם ציינו כי "הפתוגן המדהים" קנדידה יכול לגרום לזיהום בגוף שהוא גם שטחי וגם מערכתי באמצעות חדירה למחסומי אפיתל.
 
ג'וליה קוהלר מאוניברסיטת הרווארד מהמחלקה למחלות זיהומיות, מצאה כי קנדידה הוא זיהום פטרייתי  הנמצא מאחורי מחלות אנושיות רבות. לדברי קוהלר, קנדידה היה אחראי ל 60% מהזיהומים פטרייתיים בהם נדבקו בבתי חולים, והרג אחד מכל שלושה אנשים עם זיהום בדם. 
 
קנדידה נחשבת לפטרייה מסוכנת במיוחד בגלל היכולת שלה לשנות צורות. כאשר מערכת החיסונית חלשה, הקנדידה יכול להשתלט ולגרום במהירות לזיהום מערכתי.
 
בהתבסס על מחקר שפורסם בכתב העת של האגודה הגרמנית לדרמטולוגיה, קנדידה אלביקנס נמצא אחראי ל - 50  עד 90 אחוז לשורש מחלה כרונית.
 
מה היא קנדידה?
 
קנדידה היא פטרייה, אורגניזם מיקרוסקופי שבדרך כלל לא פוגע בבני אדם. עם זאת, אם המערכת האקולוגית הפנימית לא מאוזנת והמערכת החיסונית נחלשת, קיים סיכון לזיהום פטרייתי, כמו קנדידה.
 
קנדידה הוא אורגניזם חד-תאי, קנדידה מתרבה ומשגשג על חלק מתוצרי הלוואי של הגוף כגון רקמה מתה וסוכרים ממזון. במידה ולא משנים את הסביבה של הקנדידה ומסלקים את מקור מזון שלה, היא עשויה להתפשט מהר למערכות הגוף, כגון מערכת העיכול, וגורמת לתסמינים מתונים עד חמורים.
 
בחולים עם מערכת חיסונית חלשה, כמו חולי איידס או סרטן, יכולה הקנדידה לגרום למוות דרך זיהום זרם הדם. ד"ר אנדרו קו, מרצה לרפואת ילדים ומיקרוביולוגיה, מעריך כי עבור חולה סרטן עם זיהום קנדידה בזרם הדם, שיעור התמותה הוא בערך 30 אחוז.
 
על פי הרפואה הסינית הגורם העיקרי להתפשטות הקנדידה היא מערכת חיסונית חלשה שנגרמת על ידי סטרס, חשיפה לחומרי הדברה, עשן וכימיקלים, תזונה עשירה בסוכרים, צריכת בשר מעובד, בצקים ושמרים, שימוש ממושך בסטרואידים ובאנטיביוטיקה מחלישים את המערכת החיסונית.
 
סימפטומים של קנדידה
 
כאשר למישהו יש קנדידה, הוא לעיתים קרובות עשוי להראות בריא כלפי חוץ. לכן, רוב האנשים (ואפילו הרופאים) אינם יודעים שיש לנו זיהום קנדידה חמור ומסוכן. הסימפטומים של קנדידה מחקים לעיתים מחלות אחרות, ולכן קשה לאבחן קנדידה ללא בדיקה. למעשה, אנשים באמת מרגישים הרבה יותר גרוע ממה שהם נראים כלפי חוץ.
 
אלה סימפטומים של קנדידה שקשורים גם עם הפרעות רבות אחרות - מה שהופך את אבחון הבעיה לעוד יותר קשה.
 
ריח רע מפה
נפיחות, גיהוקים, גזים במעיים, ו / או כאבי בטן
עצירות או שלשול
אנדומטריוזיס או עקרות
עייפות ותשישות כרונית
שינויים במצב רוח תכופים
עֲקָרוּת
נדודי שינה
אובדן התשוקה המינית 
כאבי שרירים, חולשה, או שיתוק
כאב ו / או נפיחות במפרקים
זיכרון גרוע, חשיבה מעורפלת, או תחושה "ספייסי"
ערמונית
גירוד, צריבה בנרתיק 
 
מומלץ להיות ערים לסמפטומי זיהום קנדידה. במקרה ואתה סובל מאחד או יותר מהתסמינים כדאי ללכת להבדק אצל רופא המשפחה, אם זאת, רוב הרופאים אינם מודעים לזיהומים פטרייתיים מערכתיים  ומאמינים שתרופה אנטי פטרייתית תפתור את הבעיה. 
 
מטפל ברפואה סינית יכול לאבחן את הקנדידה על ידי תשאול הפציאנט ושליחתו לבדיקות דם, בדיקת צואה ודגימה של העור הנגוע.
 
הטיפול בקנדידה ברפואה סינית נעשה על ידי דיקור סיני וצמחי מרפא ובסוגי טיפול נוספים בהתאם לצורך.
 
בשונה מרפואה סינית, הרפואה המערבית מטפלת בסימפטומים בלבד, לדוגמא עבור פטריה בציפורן נמרח משחה אנטי פטרייתית, עבור גירוד בנרתיק יתן הרופא לאשה משחה למריחה כנ"ל עבור שאר הסימפטומים.
 
רפואה סינית יורדת לשורש ולגורם הבעייה. הטיפול מתבסס על חיזוק המערכת החיסונית עם דגש על הכליות, חיזוק מערכת ההפרשה, ניקוי רעלים במיוחד בכבד, ניקוז חום ולחות על ידי חיזוק מערכת העיכול ובמיוחד הטחול.
 
 

הצטרף עכשיו

אנשי מקצוע ברפואה משלימה ואורח חיים בריא. 

הצטרפו עכשיו למסלול בסיס לשישה חודשי התנסות בחינם!