עמוד הבית > סוגי הטיפולים > הילינג דאנס
שתף אותי
 
 

טיפול הילינג דאנס

הילינג דאנס

הילינג דאנס בשונה כמו גם וואטסו היא טכניקת טיפול במים שפותחה על ידי אלכסנדר ג'ורג בשנת 1993. 
 
הטיפול מועבר בבריכה טיפולית המחוממת לטמפרטורה של כ 34 מעלות, המים עוטפים את הגוף בחמימות מושלמת, ומאפשרים תמיכה טובה, גמישות והארכת טווח התנועה של הגוף.
 
כמו בווטרדאנס המטופל נתמך ומובל על ידי המטפל תוך כדי תנועות עדינות, מקצבים ופולסים של לחיצות המעודדות נשימה עמוקה ומכינות את הגוף לקראת כניסה אל מתחת למים. המטפל קשוב ומסונכרן עם נשימות המטופל אשר נמצא במצב מדיטטיבי של הרפיה עמוקה, המטפל מכניס את המטופל מתחת למים תוך כדי נשיפה ומציף אותו בחזרה מעל לפני המים לקראת השאיפה הבאה.
 
תנועות הטיפול המעגליות הייחודיות להילינג דאנס מזכירות את סימן האינפיניטי או את הספרה 8 ונותנים למטופל תחושה של ריקוד קסום ועדין, תוך שילוב של מתיחות ותמיכות.
 
השיטה מורכבת מסדרה של עשרה אימונים, שבע אימונים בהם לומד המטופל לצוף על פני המים  ושלושה אימונים נוספים מתחת למים הכוללים מגוון של תנועות מתחת למים. הפילוסופיה מאחורי הטיפול היא שתנועה היא תרופה והחוויה של קבלת הריקוד מופעל תהליך הריפוי הטבעי של הגוף.
 
הטיפול בהילינג דאנס מאפשר למטופל להתחבר לפנימיות, למקום השקט וממקום זה להוציא את התנועה שנובעת מהגוף, לא מתוך המחשבות והרגליים שדומיננטיות בריקוד רגיל, ועל ידי כך לשחרר חסימות, להביא שלווה ורוגע, לשחרר קיבעונות פיזיים ממקור פסיכולוגי, מצוינת לבעלי מוגבלויות גופניות ולסובלים מבעיות עמוד שדרה.