עמוד הבית > סוגי הטיפולים > טכניקת אלכסנדר
שתף אותי
 
 

טכניקת אלכסנדר - Alexander Technique

טכניקת אלכסנדר

טכניקת אלכסנדר, פועלת בהצלחה למעלה מ 100 שנים ברחבי העולם במיוחד במדינות המפותחות אמריקה, אירופה, אסיה ואוסטרליה.
 
טכניקת אלכסנדר מלמדת אותנו לנוע באופן זהיר ומודע בחיי היומיום, לשפר את איכות חיינו, את התגובות הגופניות, הנפשיות והרגשיות אליהם אנו נקלעים בחיי היומיום. 
 
טכניקת אלכסנדר שופכת אור על הרגלים לא טובים של תנועה ודפוסי מתח מצטברים אשר מפריעים ליכולת המולדת שלנו לנוע בקלות לפי איך שעוצבנו, דבר שלאורך זמן גורם לכאבים ונזקים מצטברים. החל מיציבה מעוותת, חולשה ואי נוחות ואף לנזקים כגון שחיקת מפרקים, פריצות דיסק, בלט ואף להפרעה בתפקוד המערכות הפנימיות. טיפול קונבנציונלי כגון כדורים נגד כאבים נותן מזור זמני להפגת הכאב אך לא מטפל בשורש הבעיה, בגורם האמיתי לכאב ולנזק שנגרם לנו ביומיום.
 
טכניקת אלכסנדר היא גישה פשוטה אך רבת עצמה, אשר מציעה לקחת אחריות על תהליך הלמידה והריפוי של האדם עצמו, לא מדובר בסדרה של טיפולים או תרגילים, אלא בחינוך מחדש של הגוף והנפש. השיטה מלמדת סט חדש של כישורים שיכול להיות מיושם בכל מצב. 
 
הטכניקה מלמדת אותנו להשתמש בכמות מתאימה של מאמץ עבור פעילות מסוימת ונותנת לנו יותר אנרגיה עבור כל הפעילויות שלנו. טכניקת אלכסנדר עוזרת לאדם לגלות איזון חדש בגוף על ידי שחרור מתח מיותר. הטכניקה יכולה להיות מיושמת בישיבה, שכיבה, עמידה, הליכה, הרמה, ופעילויות יומיומיות אחרות. 
 
במה עוזרת טכניקת אלכסנדר?
 
מתח מיותר בגוף יכול לגרום למגוון סימפטומים לא נעימים שמפריעים ליכולת שלנו לבצע פעילויות יומיומיות בקלות. לכן, לא מפתיע שרוב האנשים שבאים לקבל טיפול בטכניקת אלכסנדר סובלים מכאבים ( כאבי גב, צוואר כואב, כתפים וכו'. ) ו\או כי הם שחקנים שרוצים לשפר את התנועה שלהם כשהם שרים, משחקים, משחקים או רוקדים.
 
ברחבי העולם נוהגים לשלב את שיטת אלכסנדר כחלק אינטגרלי מתכנית הלימודים בבתי ספר למחול, מוזיקה, משחק, וגם כתמיכה לספורטאים. בישראל מוצעת השיטה במוסדות חינוך, בריאות ושיקום.
 
שיטת אלכסנדר יעילה במיוחד עבור פריצות דיסק, כאבי גב, כאבי מפרקים, מתח שרירי, מיגרנות, קשיי נשימה, בעיות בקואורדינציה, קשיים בריכוז, משפרת את ההרגשה הכללית, מאפשרת תחושת קלות בתנועה ומעוררת את הזרימה הפנימית בגוף.
 
שיטת אלכסנדר מצויינת לנשים בהריון שנעזרות בכלים שיש לשיטה להציע ומביאים הקלה על הסימפטומים של ההריון שנגרמים עקב עודף משקל ולחץ על איברים שונים בגוף האשה. השיטה  עוזרת למצוא יציבות ושקט, קלות וחיבור לאורך ההריון ואף בלידה עצמה.