עמוד הבית > סוגי הטיפולים > עיסוי טריגר פוינט
שתף אותי
 
 

טריגר פוינט

עיסוי טריגר פוינט

טריגר פוינט הם נקודות לחץ ברקמת שריר שגורמים לכאב בחלקים אחרים של הגוף. 
 
החלק הפנימי של הגוף מכוסה ברקמות רכות שנקראות " fascia". רקמה זו מכסה מהפנים אל החוץ איברים, שרירים, עצבים וכלי דם.
 
ה " fascia" שמכסה את השרירים נקראת "myofascial". כאשר ה "myofascial" נמתחות כתוצאה מעומס יתר או טראומה נוצרות הידבקויות שנקראות טריגר פוינט המקשות על תפקוד תקין של השרירים. כיווץ מתמשך גורם ללחץ על כלי דם מקומיים, חוסם אספקה של חמצן המגיע מעורקים ופינוי מהוורידים, וגורם להשתחררות חומרים מעוררי כאב.
 
בזמן כאב מתבצע כיווץ לא רצוני של השריר שמוביל להפחתה של כמות החמצן בשריר, חוסר החמצן בשריר גורם להצטברות חומצת חלב ורעלים. לעיתים הכיווץ נמשך שעות שבועות ואף חודשים.
 
נקודות טריגר עשויות להוביל לעליית קשיות ורגישות השרירים וירידת טווח התנועה.
 
נקודת טריגר פוינט בגב, למשל, עלולות לגרום כאב בצוואר. הצוואר, עכשיו מתנהג כמו טריגר פוינט ועלול לגרום לכאב ראש. הכאב עשוי להיות חד ועז או כאב עמום.
 
עיסוי טריגר פוינט מקל על מקור הכאב דרך פעולה מחזורית של לחיצות ממוקדות ושחרור המפזרים את חומצת החלב והרעלים החוצה דרך מחזור הדם,  גורמות לשיפור זרימת הדם ולהחדרת חמצן וחומרים מזינים לשריר ובכך מסייעים לשחרר את הכיווץ וכתוצאה מכך את הכאב מסביב לכיווץ.
 
בעיסוי טריגר פוינט, המטופל משתתף באופן פעיל באמצעות נשימות עמוקות, כמו גם זיהוי מיקומו ועוצמתו המדויק של אזור אי הנוחות והכאב.
 
בעזרת הטיפול ניתן לחוות ירידה משמעותית בכאב כבר לאחר טיפול אחד בלבד. 
 
קבלת עיסוי טריגר פוינט על בסיס קבוע יכול לעזור ולהקל את הכאב ואת הלחץ מפציעות כרוניות.
 

עיסוי טריגר פוינט לנשים בהריון


בזמן הריון האישה עוברת שינויים גופניים הורמונליים פיזיים וגופניים, האגן מתרחב לקראת הלידה,  עלייה במשקל גורמת לבעיות יציבה שגורמים לכאבי גב תחתון וצוואר. 
 
עומס הגוף מתבטא בנפיחויות ולעיתים בבצקות ברגלים. מבחינה רגשית ההורמונים משתוללים והאישה חשה עצבנות ורגישות יתר, לחץ ומתח.
 
עיסוי לאישה הרה הוא דרך מצוינת להקלה מלחצים וכאבים גופניים רגשיים ונפשיים.
 
עיסוי טריגר פוינט עוזר לגוף ההריונית לנקז רעלים ופסולת דרך מערכות הדם והלימפה, להזרים יותר דם וחמצן לשרירים, וע"י כך מוריד עייפות ומעלה חיוניות תפקודית. כמו כן מתמקד העיסוי בכאבי אגן גב תחתון וצוואר, נפיחות ברגליים ובקרסוליים וכאבי ראש.
 
עיסוי טריגר פוינט עוזר להכין את גוף האישה ההרה ללידה ע"י התמקדות בשרירים ובמפרקים בהם תתבצע הלידה. ברמה הנפשית והרגשית משפיע העיסוי ע"י הרגעת המערכת העצבית.
 
עיסוי לאישה הרה אפשרי מהחודש הרביעי ואילך.