שתף אותי
 
 

יועצת הנקה מוסמכת

יועצת הנקה

חשוב לוודא שיועצת ההנקה מוסמכות IBCLC עם תעודה מקצועית. יועצות הנקה צריכות להקפיד על התנהגות הולמת ונדרשות לשמור על עדכניות הידע והכישורים שלהם בהשתלמויות מקצועיות.
 
יועצות הנקה מיומנות בללמד אמהות כיצד להאכיל את התינוק שלהם. הם עוזרות לנשים שנתקלות בבעיות בהנקה, כגון כאב בשד וגודש, ייצור חלב דל, הנקת תינוקות בעלי קשיים נוירולוגיים. יועצת הנקה מסייעת גם לתינוקות שאינם צוברים מספיק משקל לפי עקומת הגדילה המומלצת.
 
יועצות הנקה תפעלנה במשרד של בית חולים, במרפאת, או אצל רופא או כעצמאיות בבית היולדת. יועצות הנקה לעיתים קרובות מלמדות שיעורים על הנקה לנשים בהריון.
 
יועצות הנקה מסייעות לנשים שרוצות לחזור לעבודה לעמוד ביעדי ההנקה שלהם. הן מכירות ציוד הנקה כגון משאבות חלב, ונותנות לאמהות עצות כיצד לאחסן חלב שאוב בבטחה.
 
רובנו חושבים שהנקה היא הדרך של הטבע לטפל בצרכים של התינוקות שלנו וכי הנקה צריכה לבוא באופן טבעי. אבל אימהות צעירות רבות מתקשות ללמוד את כוריאוגרפית הריקוד ולעשות האכלה מוצלחת! זה נכון במיוחד אם תינוקך שוהה בפגיה, נולד מוקדם או בעל צרכים רפואיים מיוחדים. 
יכול להיות מצב שהתינוק לא מוכן לינוק עדיין. 
 
אימהות עלולות למצוא את עצמם מנסות לדאוג לאספקת חלב בריאה בתנאים מאתגרים מאוד  ולעיתים שבועות לפני שהתכוננו לכך.
 
הורים בפגייה יודעים יותר מכל אחד כמה חשוב חלב אם עבור ילדיהם. 
למרות כל המחסומים, אימהות שיש להן תינוקות בפגייה ממשיכות להניק את התינוקות בביתם בשיעור גבוה מאשר אצל אימהות בלידות ללא סיבוכים.