שתף אותי
 
 

טיפול בנטורופתיה

נטורופתיה

מטפל בנטורופתיה מרפא באמצעים טבעיים בלבד. הטיפול כולל הרבה יותר מצום, תזונה, מים ופעילות גופנית. הטיפול כולל שיטות רפואה טבעיות מאושרות כגון הומיאופתיה, דיקור, צמחי מרפא, שיטות מודרניות כגון ביו-תהודה, הידרותרפיה ועוד. 
 
בתקופה שטכנולוגיה מודרנית, זיהום סביבתי, תזונה לקויה ולחץ משחקים תפקיד מרכזי בבריאות לקויה. היכולת של המטפל ליישם שיטות טבעיות של ריפוי בעלת חשיבות רבה. לעיתים קרובות, נטורופת הוא המוצא האחרון בדרך אל הבריאות.
 
מתן טיפול מותאם אישית למטופל מתוך שלמות הוליסטית של גוף, נפש ורוח. 
 
באמצעות טווח רחב של שיטות אלטרנטיביות של אבחון, נטורופת יכול להצביע במדויק  על תחילתה של מחלה אקוטית בגוף, ולטפל במחלה באמצעות שינויים באורח החיים של המטופל.
 
העקרונות של הנטורופתיה נלמדו לראשונה בבית הספר לרפואה בהיפוקרטס 400 לפנה"ס. הפילוסוף היווני היפוקרטס האמין שניתן למצוא את הגורם למחלה על ידי צפייה באדם, ולרפא את האדם בעזרת חוקי הטבע. מתוך בית הספר הזה לקחה הנטורופתיה את עקרונותיה. 
 

עקרונות הנטורופתיה

 •  
  מניעה עדיפה על טיפול - נטורופת ינקה רעלים והרגלים מאורח חייו של המטופל כדי למנוע פריצת מחלות בעתיד.
 •  
  הנטורופת כמורה - המטפל מעצים את המטופל לקחת אחריות על בריאותו
 •  
  לטפל בכל באדם - כאשר מכינים תכנית טיפולים, כל ההיבטים של המטופל נלקחים בחשבון
 •  
  לא להזיק – נטורופת לעולם לא ישתמש בטיפולים שעלולים לבעיות חדשות
 •  
  זיהוי וטיפול בגורם המחלה – תמיד יש סיבה עמוקה למחלה, פיזית או אמוציונאלית
 •  
  לטבע יש את היכולת הטבעית לרפא
בריאות היא ביטוי של הרמוניה ואיזון בין מרכיביו השונים של טבע אדם, הסביבה ואורחו חייו.
 
האיזון הושג על ידי תזונה נכונה, שתיה מרובה, מנוחה,  אור שמש וצום. האדם נתפס כמכלול של ישות פיזית, נפשית, רגשית ורוחנית. אותו כוח צ'י שהרכיב את היקום והטבע זורם דרך גוף האדם וחוסר האיזון של הצ'י או חסימה בזרימתו היא הגורם למחלות.
 
הנטורופת מאזן את האנרגיה ומשחרר חסימות בזרימתה לאורך הגוף ומאפשר לגוף לרפא את עצמו באופן טבעי.
 

אופן התנהלות הטיפול

 
התייעצות ראשונית עם נטורופת לוקחת כשעה. בפגישה שואל הנטורופת שאלות על מצבו של המטופל, היסטוריה רפואית, תזונה ואורח חיים, טיפולים קונבנציונליים ותרופות שהם נוטלים.
 
לאחר התשאול הנטורופת עשוי להשתמש אירידולוגיה - אבחון לפי קשתית העין, בדיקת הלשון והציפורניים כדי לקבל תמונה טובה יותר על מצב בריאותו של המטופל. במידת הצורך הנטורופת ממליץ למבצע בדיקות פתולוגיה כגון שיער, צואה, בדיקת דם וכיו"ב. לאחר שהנטורופת מקבל את כל המידע, ההוא בונה תכנית טיפול מפורטת שמקיפה את כל תחומי החיים של המטופל על מנת לאפשר לגוף את המצב האופטימאלי לריפוי עצמי. תכנית הטיפול עשויה לכלול ייעוץ בתזונה, אורח חיים, פעילות גופנית, צמחי מרפא, טיפולים הומיאופתים, דטוקס – ניקוי רעלים, טיפול באמצעות דמיון מודרך, הרפיה ונשימות וטיפולים אחרים מתחום הרפואה המשלימה.