שתף אותי
 
 

פסיכודרמה

פסיכודרמה

פסיכודרמה מאפשרת תובנה, צמיחה אישית, ושילוב בקוגניטיבי, רגשי, והתנהגותי. פסיכודרמה מבהירה סוגיות, מגבירה רווחה פיזית ורוחנית, משפרת למידה ומפתחת מיומנויות חדשות.
 
פעילויות בשיטות מיוחדות מאפשרות לחקור את העבר, הווה והעתיד, סוגיות או בעיות והפתרונות האפשריים.
 
פסיכודרמה מציעה הזדמנויות לתרגל תפקידים חדשים, לראות את עצמנו מבחוץ, לקבל תובנות ושינוי. מנחה הפסיכודרמה תומך ומעודד קבוצות לחקור פתרונות חדשים לבעיות ישנות, חברי הקבוצה המשתתפים בדרמה משתפים איך הם מתייחסים באופן אישי ויכולים ללמוד מהנושא שהוצג בסוף הפגישה.
 
בין אם אנו נתפסים כסטריאוטיפים או כיחידים תלויי שפה ונקודת המבט שלנו. האמנות של פסיכודרמה כוללת הכרה של השפה הפרטית והמטאפורית של האדם והשימוש בנקודות מבט מרובות כדי לעורר חוויות סובייקטיביות של הגיבור.
 
ניתן להשתמש בפסיכודרמה בקבוצה או באופן פרטני לטיפול וצמיחה אישית. פסיכודרמה יכולה להיות מיושמת גם בטיפול משפחתי וזוגי.
 

איך פסיכודרמה יכולה לעזור לי?


פסיכודרמה מתאימה לכולם וכל מי שרוצה לחוות את הספונטניות וה'קסם 'של הדרמה. בין אם המיקוד שלך הוא אישי, מקצועי, טיפול או אימון, אם אתה מעוניין בחקר היצירתיות של עצמך, מערכות היחסים שלך והפעולות בחיים שלך, כמו גם מילים.
 
הרוב המכריע של הבעיות שמטופלות בפסיכיאטריה ובפסיכותרפיה נגישים לפסיכודרמה. דוגמאות נפוצות הן פוביות, דחק פוסט-טראומטי, הפרעות אכילה, פגיעה עצמית, אלכוהול ושימוש בסמים. בעיות לטווח ארוך בסגנון חיים או מערכות יחסים, כולל נישואים ולחץ משפחתי ניתן לטפל באמצעות פסיכודרמה ובתנאי שלא מדובר במחלת נפש.
 
כל אדם בטיפול יכול ליהנות מפסיכודרמה, ובלבד שיש לו יכולת ונכונות להצגה עצמית למול קהל או המטפל.