שתף אותי
 
 

טיפול בשיאצו

שיאצו

שיאצו הוא טיפול פיזי שמעודד ומניע את היכולת הטבעית של הגוף לרפא ולאזן את עצמו. הטיפול מתאים כל אדם - לא רק במישור הפיזי והגופני, אלא גם בהיבטים הפסיכולוגיים, רגשיים והרוחניים.
 
כל צורות הטיפול במגע כגון עיסויים, התעמלות, מתיחות ונשימה תומכים בבריאות שלנו ובאיכות חיינו.
 
היום כבר ברור שלא ניתן להפריד את הגוף מהנפש. יש יקשר ישיר בין המצב הפיזי שלנו משפיע להרגשה ולאושר שלנו. 
 
חוש המגע הוא הראשון שהתפתח, כבר בגיל 8 שבועות מהתעברות יש לנו רפלקסים בתגובה למגע, לפני שאנחנו יכולים לראות או לשמוע. אנו חווים את העולם באמצעות המגע ושומרים את הזיכרונות שלנו מהעולם בגוף מה שמלווה אותנו מיום הלידה והלאה. כל צורה של מגע תומכת בריפוי.
 
טיפול שיאצו כמו גם דיקור סיני מטפל בדפוסים מסוימים של חוסר הרמוניית יין ויאנג בעזרת מניפולציה על אנרגיה הנקראת צ'י הזורמת לאורך מסלולים ספציפיים בגוף הנקראים מרידיאניים.
 
מקור השיאצו ביפן מרפואה סינית מסורתית עם השפעות מטיפולים מערביים מהתקופה האחרונה. 
 
למרות שתרגום המילולי של שיאצו הוא "לחץ ואצבע" המטפל משתמש במגע וטכניקות לחיצות מניפולטיביות כדי לייצב את המבנה הפיזי של הגוף ולאזן את זרימת האנרגיה בו. טיפול שיאצו מעניק חוויה עמוקה ומרגיעה.
 
שיאצו מרגיע בטבעה, ויחד עם זאת דינמית בהשפעות, הגוף מתחיל להתאים את עצמו ותהליך הריפוי מתחיל לפעול. 
 
רוב האנשים, חולים או בריאים, בכל הגילאים מתינוקות ועד קשישים ייהנו משיאצו וישפרו את החיוניות והבריאות. מטופלים רבים משתמשים בשיאצו כחלק מטיפול במצבי לחץ או כטיפול בריאותי מונע, בעיות אקוטיות או כרוניות, פיזיות או רגשיות, בעיות כגון  צוואר כואב, יציבה לקויה, מחלות עור, בעיות עיכול ומיגרנות, בעיות פסיכולוגיות כגון דיכאון או מתח, בעיות פוריות, הריון, גיל המעבר ועוד.
 
טיפול בשיאצו מיועד להשלים את הטיפול ברפואה הקונבנציונלית ולא להחליפה.
 

תהליך הטיפול בשיאצו


בדרך כלל הטיפול מתחיל בשיחה מקדימה על הצורך הטיפולי הספציפי של המטופל, בין אם מדובר בבעיה פיזית או בבעיה רגשית.
 
אחרי השיחה, המטפל בהתאם לצורך הספציפי של המטופל מבצע את הטיפול עצמו שנמשך בין 40 ל 50 דקות, מנוחה קצרה ולאחר מכן משוב.
 
הטיפול נעשה בדרך כלל על פוטון, מיטת עיסוי או כיסא טיפולים מיוחד. מומלץ להגיע לטיפול בבגדים נוחים ורחבים, מכנסי טרנינג או מכנסי כותנה הם אידאליים. כדאי להימנע מארוחה כבדה לפני הטיפול ומומלץ לנוח לפחות שעה אחר כך. 
 
ההשפעות יכולות להיות מידיות או לאחר מספר ימים.
 
רוב המטופלים מתחילים לבוא כל 2 – 3 שבועות ואז מחליטים לעבור לפעם בחודש או כשירגישו צורך. במצבים אקוטיים כגון כאבי גב, דיכאון עמוק, יבוא המטופל פעם בשבוע עד שירגיש טוב יותר.