שתף אותי
 
 

טיפול ג'הארה

ג

ג'הארה בשונה מטיפול וואטסו היא שיטת טיפול במים המחברת אותנו למודעות לגוף שלנו ולמנגנוני גוף בריאים, חווית הרפיה עמוקה להפגת כאבים ושחרור ממתחים. 
 
הג'הארה מורכבת ממיקרו התאמות של מבני היישור של הגוף.
 
ההתאמות נעשות על ידי טכניקת "ActivExercises" וציפה ישרה כאשר מטפל הג'הארה מציף את המטופל בתנועות איטיות מעגליות.
 
הג'הארה גורם לתחושה כללית של התרחבות. בעזרת מכשיר הצפה גמיש הנקרא הזרוע השלישית.
 
מטפל הג'הארה מספק תמיכה מדוייקת למבנה הגוף. תמיכה זו, בשילוב עם מתיחה עדינה, מאריכה את עמוד השדרה ומבטלת את מערכת התנועה (neuro-musculoskeletal system) שהיא מערכת איברים שמאפשרת לנו את היכולת לזוז בעזרת השרירים ומערכת השלד ומספקת תמיכה ויציבות לגוף.
 
שורש הטיפול בג'הארה מושתת על ההבנה של שני אלמנטים בסיסיים: מבנה הגוף שלנו והתכונות הייחודיות של המים.
 
תנועות הרחבה – בשונה ממתיחה, שתמיד מכוונת לקבוצה מסויימת של שרירים, הרחבה מאמצת (מלשון אימוץ) את כל הגוף.
 
עיקר פעולתה היא על עמוד השדרה. ההרחבה מתרחשת בין הוליות עמוד השדרה ובכל מפרקי הגוף. כדי להרחיב את גופו של המטופל, המטפל עובד עם מודעות המטופל להרחבה.
 
תמיכה – התמיכה היא האיזון בין להיות נוכח לבין הרגישות המאפשרת למטפל להגביר את טווח התנועה של הגוף ולהעניק למטופל הרגשת ביטחון וחוסר פחד לצוף על פני המים העוטפים.
 
המטפל תומך בראשו של המטופל ובאזורי מפתח בגוף המטופל.  בתנועת הגוף דרך מים המים עצמם מספקים תמיכה לגוף. המטפל תמיד רגיש, קשוב ומכבד את המטופל ונותן לו הרגשת ביטחון ורגיעה. 
 

אז איך מרגישה החוויה?


המטפל מציף את הגוף בתנועות הרחבה, הרגעה ואיזון של גוף המטופל. נשימה איטית ועמוקה, הרגליים נתמכות במצוף נודל אשר מאפשר לאגן לצנוח, ועל ידי כך להרגיע את אזור המותניים. התמיכה והמתיחה של חוליות הצוואר מתמשכת ומיישרת את כל עמוד השדרה.
 
האזניים בתוך המים, העיניים עצומות, המטופל צולל לעולם אחר, עולם ללא כח משיכה, ללא גבולות בין הגוף למים שתומכים בו, עולם שכל העולם בחוץ נמוג ומתמוסס, המודעות לגוף מתעצמת.
 
עבור חלק מהמטופלים  תנועת ההרחבה נותנת תחושה של התעופפות ויוצרת מערכת יחסים חדשה בין הגוף לבין שלושת ממדי המרחב. עבור אחרים ההרגשה היא של הצפת זיכרונות ישנים מתת המודע של הפחדים הכמוסים ביותר, המתמוססים ונעלמים לנגד עיניהם. כאשר הטיפול מסתיים והמטופל עומד על רגליו, המבט בעיניים משקף הוקרת התודה האינסופית על סגירת המעגל ביחסים עם הפחדים הכמוסים שניהלו אותם כל חייהם.