שתף אותי
 
 

עיסוי שבדי

עיסוי שבדי

עיסוי שוודי מבוסס על המושגים המערביים של אנטומיה ופיזיולוגיה, בניגוד לעבודת אנרגיה שנפוץ יותר בעיסוי בסגנון אסייתי.
 
עיסוי שוודי הוא הסוג הנפוץ ביותר והידוע ביותר של עיסוי במערב. אם זה הפעם הראשונה שלך בספא או שאתה לא מקבל עיסוי לעתים קרובות, עיסוי שוודי הוא המקום הטוב ביותר להתחיל.
 
אם אתה רוצה עיסוי יותר עמוק ויכול לסבול יותר לחץ כדי לקבל הקלה מכאבי שרירים כרוניים, עדיף להזמין עיסוי רקמות עמוק, אשר הוא צורה אחרת של עיסוי שוודי. אם יש לך כאב, סביר להניח שתצטרך לעשות סדרה של עיסויים כדי לקבל תוצאות.
 
עיסוי שוודי וסוגים אחרים של עיסוי טיפולי מבוצעים על ידי מעסים מוסמכים בלבד. עיסוי שוודי יכול להיות איטי ועדין, או נמרץ ומרענן, תלוי בסגנון האישי של המטפל ואת מה שהוא או היא מנסה להשיג.
 
עיסוי שוודי מבוסס על המושגים המערביים של אנטומיה ופיזיולוגיה, בניגוד לעבודה באנרגיה ובמרידיאנים או קווי סן בסוגי עיסוי מאסיה. 
 
בזמן העיסוי השבדי, המטפל משמן את העור עם שמן עיסוי ומבצע תנועות עיסוי שונות. 
תנועות אלה מחממות את רקמת השריר, משחררות מתח ומפרקות בהדרגה "קשרים" שרירים או רקמות דבוקות. עיסוי שוודי מעניק הרפיה, בין יתר היתרונות הבריאותיים האחרים.
 
לפני העיסוי, המטפל שואל על היסטוריה רפואית, פציעות או מצבים אחרים שהוא צריך לדעת עליהם.
 
כדאי לספר למטפל על כאב, אלרגיות, ותנאים כמו הריון. בנוסף אפשר לומר אם יש לך העדפה ללחץ קל או חזק. 
 
לאחר התשאול, המעסה מנחה אותך איך לשכב על מיטת הטיפולים - עם הפנים כלפי מעלה או כלפי מטה, ומתחת לסדין או מגבת - ואז יוצא מהחדר. לפני הכניסה, המטפל יקפיד לשאול אם אתה מוכן.
 
במהלך העיסוי השבדי המטופל נשאר רק עם תחתון מתחת מגבת או סדין. המטפל חושף רק את החלק של הגוף עליו הוא עובד.
 
מתחילים בדרך כלל על ידי הנחת הפנים כלפי מטה לתוך כרית בצורת בייגלה, תנוחה זו מאפשרת לעמוד השדרה להישאר ניטראלית.
 
העיסוי מתבצע בתנועות עיסוי מגוונות כגון לישה, חיכוך, מתיחות ולחיצות.
 
כשהמעסה מסיים עם הגב, הוא עובד גב הרגליים, כל רגל בתור שלה. כאשר המעסה מסיים עם הצד האחורי הוא מחזיק את המגבת ומפנה את מבטו בזמן שאתה מהתהפך לשכיבה על הגב.
 
המעסה מכסה אותך שוב, במהירות. המטפל מעסה כל רגל, את שתי הידיים, ומסיים עם הצוואר והכתפיים שלך.
 
כל מעסה עובד בסדר שונה, ולכולם יש טכניקות וסגנון משלהם. אתה יכול לשאול אם אפשר לטפל יותר זמן באזור מסוים. אם הלחץ לא נעים או כואב, אתה צריך לדבר עם המטפל ולעדכן אותו. 
 
עיסוי שוודי כולל בדרך כלל קצת עבודה עמוקה יותר באזורים של מתח שרירים ספציפי, אבל אם אתה באמת רוצה יותר עבודה אינטנסיבית ולחץ חזק יותר, כדאי להזמין עיסוי רקמות עמוק.