עמוד הבית > סוגי הטיפולים > אבחון באמצעות צבעים
שתף אותי
 
 

אבחון וטיפול באמצעות צבעים

אבחון באמצעות צבעים

אבחון וטיפול באמצעות צבעים התגלה לפני אלפי בתרבות המצרית העתיקה, בסין ובהודו. 
הצבע הוא למעשה אור באורכי גל שונים, לכל צבע יש אורך גל ואנרגיה ייחודיים.
 
אבחון וטיפול באמצעות צבעים הוא טיפול הוליסטי לחלוטין ולא פולשני . הצבע הוא חלק מחיי היומיום שלנו, לא רק משהו שאנו חווים לשעה במפגש עם המטפל בצבעים. הצבע הוא סביבנו בכל מקום.  שום דבר בעולם הזה לא מקרי. כל דבר בטבע הוא כאן למטרה ספציפית. הצבע הוא לא יוצא מן הכלל. כל מה שאנחנו צריכים לעשות הוא להגביר את המודעות להשפעת הצבעים על חיינו וכיצד מודעות לצבע תשפר את חיי היומיום בכל הרמות.
 
האנרגיה הקשורה לכל אחד משבעת צבעי הקשת: אדום, כתום, צהוב, ירוק, כחול, אינדיגו וסגול, מהדהדות עם האנרגיה של כל אחת ממרכזי שבע הצ'אקרות העיקריות. בריאות טובה והרגשת רווחה מושגת על ידי איזון של האנרגיות בצ'אקרות. האיזון האנרגטי בכל אחת מהצ'אקרות של הגוף חשובה מאוד לבריאותנו. טיפול בעזרת צבעים עוזר לאזן מחדש ולעודד את זרימה חופשית האנרגיות על ידי החלת הצבע המתאים לגוף המטופל.
 
הצבע אדום מתייחס לצ'קרת הבסיס, כתום לצ'אקרת עצם העצה, צהוב לצ'אקרת מקלעת השמש, ירוק לצ'אקרת הלב, כחול לצ'אקרת הגרון, אינדיגו לצ'אקרת המצח (המכונה לעתים העין השלישית) וסגול מתייחס לצ'אקרת הכתר.
 
הצבע נספג על ידי העיניים, העור, הגולגולת שלנו (שדה אנרגיה מגנטי). 
ההילה והאנרגיה של הצבעים משפיעה עלינו ברמות הפיזיות, הרוחניות והרגשיות. 
כל תא בגוף שלנו זקוק לאנרגית אור. 
 
ישנן דרכים רבות ושונות של מתן צבע, כגון: סולריזצית מים, מנורות עם מסנני צבע ועוד.
 
קל לראות ולכמת את תוצאות הטיפול באמצעות צבעים ברמה הפיזית, אבל ישנן בעיות עמוקות יותר ברמות הפסיכולוגיות והרוחניות בהן הטיפול באמצעות צבעים אפקטיבי. הרגשת הרווחה שלנו היא לא עניין פיזי בלבד. אנחנו גוף, נפש ורוח וכל אחד מתחומים אלה לא יכול לתפקד לבד. 
זו הסיבה שטיפול באמצעות צבעים כל כך מועיל בכל רמות ההוויה שלנו.
 
החוויה הראשונה שלנו מתחילה כבר כתינוקות ברחם שבו אנו שרויים באור ורוד מנחם. לאחר הלידה  כמו ילד שאנו נקשרים לצבעים כחלק מתהליכי הלמידה הראשונים שלנו. ככל שאנו מתבגרים אנו מייחסים בתת-המודע משמעויות לצבעים מסוימים ברגשות ובזיכרונות. יש לנו דעות על צבעים שיש להם קונוטציות שמחות, עצובות או מפחידות עבורנו.
 
כל חוויות החיים משאירות עלינו חותם. חלק מהחוויות יהיו חיוביות וחלקם שליליות. החוויות השליליות באות לידי ביטוי ברמה הפיזית. למשל: אם לאורך חיי הייתה לי בעיה בביטוי העצמי, באמת שלי, זה יבוא לידי ביטוי בבעיה בצ'אקרת הגרון. צ'אקרת הגרון מתייחסת בהיבט הרוחני לביטוי עצמי. לכן, אם הביטוי העצמי שלנו נחסם, האנרגיה באזור זה לא תהיה חופשית ותוביל לבעיה רפואית פיזית באזור הזה.
 
העדפות לצבע ספציפי מסייעות לאבחון בעיות, עבודה עם הצבעים המתאימים מסייעת להפיג רגשות שליליים, חסימות אנרגטיות ומאזנת את הגוף מבחינה רגשית ורוחנית ומטפלת במגוון רחב של בעיות פיזיות ורגשיות.
 
אבחון וטיפול בצבע מתאים לקבוצות ובודדים ולכל הגילאים ילדים ומבוגרים. 
 
האבחון והטיפול בצבע מתאים כחוויה חד פעמית מאירת עיניים או כטיפול בבעיה ספציפית בסדרת טיפולים.