עמוד הבית > סוגי הטיפולים > רפלקסולוגיה
שתף אותי
 
 

טיפול רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה היא טיפול ברפואה משלימה באמצעות עיסויים בכפות הרגליים בטכניקה מיוחדת.
 
בכפות הרגליים יש אזורי רפלקס המקושרים לכל חלקי הגוף, אזורים אלה יוצרים מפה המשקפת את כל האברים בגוף האדם. 
 
הרגל הימנית משפיעה על הצד הימני בגוף והשמאלית על הצד השמאלי של הגוף. הקיבה והלבלב, למשל, נמצאים בקשת.
 
בהתאם לגיל שלנו, קצות העצבים הופכים לפחות רגישים בחלקי הגוף שלנו, במיוחד בכפות הרגליים.
 
בעזרת הרפלקסולוגיה מגרים יותר מ 7000 קצוות עצבים שונים בטיפול אחד ובכך מגבירים את הפונקציונאליות והתגובתיות שלהם, פותחים ומנקים את המסלולים העצביים. מסלולים עצביים הם כמו שרירים, לכן חשוב להפעיל ולחזק אותם.
 
משום שניתן להגיע לכל איברי הגוף דרך כפות הרגליים, הרפלקסולוגיה מאפשרת לטפל בכל הגוף.
 
זה הבסיס לרפואה טבעית שמאפשר לטפל לא רק בתסמינים אלה בסיבה לתסמינים.
 
הרפלקסולוגיה בגרסתה הקדמונית היתה בשימוש כבר לפני אלפי שנים, ידוע כי הייתה בשימוש בקרב הסינים והמצריים הקדמונים.
 

האם טיפול ברפלקסולוגיה מיועד רק לאנשים עם בעיות פתולוגיות או רגשיות?

 
רבים מאתנו מוצאים את עצמנו על הרגליים כל היום בעבודה. בין אם אנו עובדים במשרד, במפעל, מוכרנים בקניון, או כל דבר אחר, יש סיכוי טוב שאתם מפעילים הרבה משקל ולחץ על הרגליים שלכם כל יום. העניין הוא, שהלחץ מתבטא בחלקים האחרים של הגוף שלנו. זהו מצב דומה לכאבי גב. לכאבי גב, אנשים לעתים קרובות מקבלים עיסויים, כך שזה הגיוני שצריך להיות עיסוי לכף רגל, נכון? רפלקסולוגיה היא הרבה יותר מעיסוי כף רגל, רפלקסולוגיה היא כלי תחזוקה ורפואה מונעת של הגוף והנפש. במקרים רבים הרפלקסולוג מזהה סימנים להתפרצות עתידית של מחלות ומטפל במניעתן.
 

במה ניתן לטפל בעזרת רפלקסולוגיה?

 
הרפלקסולוגיה מטפלת בטווח רחב של בעיות החל ממתח, תסמונת מעי רגיז, גודש בסינוסים, נוקשות בצוואר ובגב, בעיות במערכת העיכול, בעיות הורמונליות, טרשת נפוצה, פרקינסון,  מגבירה אנרגיה, משפרת זרימת דם, מביאה למצב עמוק של רגיעה, מנקה רעלים, ממריצה את מערכת העצבים המרכזית, מונעת ומטפלת במיגרנות, מנקה את דרכי שתן, עוזרת להתאוששות לאחר פציעה או ניתוח, עוזרת להקל על הפרעות שינה, מפחיתה דיכאון, ומקלה על כאב. יתר על כן, היא יכולה להקל על הטיפול בסוגי בסרטן שונים ואפילו עוזרת להרגיע את הכאבים של הריון, אפילו כאבים שהתרחשו לאחר שהתינוק נולד.
 

איך מתנהל טיפול רפלקסולוגיה?

 
בביקור הראשון אצל הרפלקסולוג, הרפלקסולוג מבצע תשאול רפואי מקיף לגבי היסטוריה רפואית, הבעיה או הבעיות בהם צריך להתמקד, שאלות לגבי אורח החיים של המטופל ובהתאם לצורך מבקש לבצע בדיקות חיצוניות כגון בדיקות דם או כל בדיקה שקשורה לעבר הרפואי או לבעיה אותה צריך לרפא.
 
אחרי התשאול, לרוב במפגש השני, המטופל מתבקש להסיר את הנעליים והגרביים ושוכב על מיטת הטיפולים. המטפל בוחן את הרגליים כדי לקבל תמונת מצב על מצבו של הפיזי והנפשי של המטופל, המידע שכפות הרגליים מספרות על המטופל רב ומדויק להפליא.
 
בהתאם לתוכנית הטיפול הספציפית המטפל עושה עיסוי בתנועות ייחודיות לרפלקסולוגיה באזורים השונים של שתי כפות הרגליים, אזורים ומיקומים ספציפיים שמשפיעים על אברים בגוף שאינם באיזון, ככל שהאיבר אינו באיזון כך ירגיש המטופל לא בנוח או כאב, מידת הרגישות ועוצמת הכאב תציין את מידת חוסר האיזון.
 
הרגישות של כפות הרגליים משתנה מאדם לאדם, המטפל מיומן בלפרש את מידת הלחץ הנדרש בהתאם למה שהרגל של המטופל מראה ובהתאם לאיבר או לפתולוגיה או לרגש המטופלים.
 
טיפול רפלקסולוגיה יהיה נעים גם לכאלה שמאוד רגישים בכפות הרגליים.
 
פגישת הטיפול נמשכת כ 45 דקות שבסיומן המטופל מרגיש חמימות ורוגע בכפות הרגליים.
הרפלקסולוג קובע סדרה של כ 10 - 12 טיפולים בהתאם לבעיה המטופלת. 
 
בעקבות הטיפול יתכנו ראקציות משום שמערכת החיסון של הגוף פועלת להיפטר מהרעלים הלא רצויים שגרמו לחסימות ולחוסר האיזון, ככל שהטיפול יותר מוצלח כך הראקציות יהיו יותר מורגשות.